پیش بینی تحلیلگران از کاهش فروش موبایل های سامسونگ در سال 2018

پیش بینی تحلیلگران از کاهش فروش موبایل های سامسونگ در سال 2018

اگرچه اکثر تولیدکنندگان موبایل های هوشمند طی سال آتی میلادی شاهد رشد تجارت خود خواهند بود، تحلیلگران موسسه Strategy Analytics عملکرد ضعیف سامسونگ نسبت به سال جاری میلادی را پیش بینی می کنند. این تحلیلگران دستیابی به سهم بازار ۲۰.۵ درصدی را طی سال کامل ۲۰۱۷ برای سامسونگ پیش بینی کرده اند که با عرضه ۳۱۹ میلیون دستگاه برابری می کند؛ با این حال این آمار طی سال ۲۰۱۸ به ۳۱۵ میلیون دستگاه کاهش می یابد که برابر با سهم ۱۹.۲ درصدی از بازار است.

به گفته Strategy Analytics اصلی ترین دلیل افول نسبی سامسونگ، به افزایش رقابت این کمپانی با دیگر تولیدکنندگان نظیر اپل و چندین کمپانی چینی باز می گردد که به شکلی ستیزجویانه، مشغول عرضه دیوایس هایی گران قیمت هستند. تا به این لحظه انتظار می رود کمپانی هایی مانند اپل، هوآوی، اوپو و شیائومی شاهد افزایش عرضه اسمارت فون هایشان در سال ۲۰۱۸ باشند.

پیش بینی ها نشان می دهد که اپل در قیاس با ۲۱۸ میلیون واحد عرضه شده طی امسال، ۲۳۴ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۸ عرضه می کند و ۱۴.۳ درصد از بازار را مال خود خواهد کرد. از طرف دیگر هوآوی به تلاش های جاه طلبانه خود برای تبدیل شدن به بزرگ ترین تولیدکننده موبایل در جهان ادامه داده و از ۱۵۶ میلیون واحد فعلی، به ۱۶۴ میلیون واحد در سال ۲۰۱۸ می رسد. اوپو سهم ۷.۸ درصدی از خود از بازار را حفظ می کند و شیائومی هم از ۶.۱ درصد در سال ۲۰۱۷، به ۷.۴ درصد در سال آتی میلادی می رسد.

از زمان عرضه نخستین دیوایس خانواده گلکسی اس، سامسونگ هر سال مشغول افزایش درآمد خود بوده؛ البته اگر سال ۲۰۱۶ را در نظر نگیریم که کره ای ها مجبور به جمع آوری گلکسی نوت ۷ از بازار شدند. طی سال های اخیر، سامسونگ با سرعت کمتری نسبت به شیائومی در حال رشد در بازار هند بوده و بخشی از سهم خود را در چین از دست داده است؛ این یعنی سامسونگ در بزرگ ترین بازارهای جهان، عملکرد مطلوبی از خود به جای نمی گذارد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato