استخدام قاتل با پرداخت بیت کوین و دستگیری عوامل

استخدام قاتل با پرداخت بیت کوین و دستگیری عوامل

اخیراً معامله ای به واسطه بیت کوین در دانمارک فاش شده که خبر از استخدام یک قاتل توسط فردی ایتالیایی در ازای پرداخت بیت کوین را داده و حالا این فرد در دادگاه محکوم شده است.

بر اساس گزارش منابع خبری دانمارکی در این معامله یک خانم ۵۸ ساله ایتالیایی با پرداخت ۴.۱ واحد بیت کوین به یک قاتل مزدور در اسفند سال ۹۵ تا فرودین ماه سال جاری قصد به قتل رساندن نامزد خود را داشته. ارزش این مقدار بیت کوین در زمان معامله معادل ۴ هزار دلار بوده است.

اطلاعات این معامله از کیف پول الکترونیکی قاتل به دست آمده

از آنجایی که بیت کوین به گونه ای رد و بدل می شود که هیچ واسطه ای مانند بانک بر روند معامله نظارت ندارد، این ارز رمز پایه به گزینه ای ایده آل برای انجام معاملات غیر قانونی خرید و فروش کالا یا خدمات بدل می شود. البته بر خلاف تصور اکثر خلاف کاران، امکان پنهان ماندن صد در صدی معاملات وجود ندارد ولی ردیابی آن برای دولت ها بسیار مشکل است. اطلاعات این معامله از کیف پول الکترونیکی قاتل که حاوی معالات بیت کوین او بوده، به دست آمده است.

قاتل مزدور نیز در دادگاه حاضر بوده و اظهارات خود را ارائه داده. البته در نهایت قتل انجام نشده و نامزد خانم ایتالیایی جان به در برده است.

این خانم که به مدت ۳۰ سال در دانمارک زندگی می کرده به دنبال رأی صادره از دادگاه شهر کپنهاگ به ۶ سال حبس محکوم شده. پس از پایان دوران حبس نیز او را از کشور دانمارک اخراج خواهند کرد.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato