رویای جرمی کلارکسون برای فصل سوم گرند تور: دوست داریم به ایران برویم

همانگونه که در جریان هستید، پخش فصل دوم مجموعه گرند تور از هشتم دسامبر آغاز شده و هر جمعه یک قسمت از این مستند خودرویی پرطرفدار از طریق سرویس آمازون ویدیو بر صفحات تلویزیون ها ظاهر می شود.

به مناسبت آغاز فصل جدید این مجموعه، چندی پیش یکی از مجلات رادیویی و تلویزیونی مصاحبه ای را با جرمی کلارکسون انجام داده که نکات بسیار جالبی دارد. آنچه در ادامه می خوانید، گزیده ای از گفتگوی این مجری توانمند با Radio Times است.

فصل دوم گرند تور شما را به جاهای مختلف دنیا برده است. کشور محبوب تو کدام بود؟

موزامبیک به یادماندنی ترین کشور برای من بود. ما همیشه فیلمبرداری در قاره آفریقا رو دوست داریم و این بار نیز داستان خیلی خوبی داشتیم. هیچ کس در این قاره برای شما خط قرمز تعیین نمی کند؛ این موضوع در مقایسه با کشوری مثل سوئیس که تقریبا همه چیز در آن ممنوع شده، باعث آرامش خیال می شود!

بزرگ ترین تغییر نسبت به فصل اول چیست؟

چادر برنامه اکنون دم در خانه من است و دیگر در حال سفر نیست! من می توانم با لباس خواب نیز سر کار بروم!

و بدترین تغییر؟

آدامس نیکوتین (ترک سیگار). در سه ماه گذشته من لب به سیگار نزده ام، زندگی دیگر هیچ معنا و مفهومی برای من ندارد! شایعه مرگ من هم به شکل مبالغه آمیزی دهان به دهان چرخید، در حالیکه من حالم خوب بود. آنطور که اعلام شد، هر دو ریه من عفونت داشتند، اما شرایطم خوب بود.

اتومبیل محبوب این فصل؟

دوست دارم بگویم فورد GT. ما از نیویورک تا آبشار نیاگارا رانندگی کردیم، در قسمت مربوطه، من در منهتن نیز پشت فرمان آن بودم. این خودرو راحت بود و البته نمی شد خارج از آن را واقعا دید! اما وقتی وارد آزادراه می شوید، فورد GT خیلی فوق العاده است.

و شهر محبوبت چطور؟

من رانندگی در رم را دوست دارم، زیرا هر چراغ راهنمایی به منزله شروع یک گرند پری است. فرقی نمی کند که شما سوار بر چه خودرویی باشید، حتی یک فرد روستایی با فیات ریتموی باستانی خود قصد به چالش کشیدن شما را دارد.

آیا اتومبیلی بود که قصد تستش را داشتی اما نتوانستی به آن دست پیدا کنی؟

در این مجموعه نه. ۲۰ سال پیش چنین اتفاقی برایم افتاد و بعد از آن مردم فهمیدند کاری که ما برای "اتومبیل" انجام می دهیم، در کل خوب است. اگر ما و تاپ گیر را حذف کنید، دیگر کسی برای دفاع از حوزه خودرو باقی نمانده و عرصه به گری لینکر و دوستان توئیتریش که مدام خواهند گفت "آیا استفاده از دوچرخه عالی نیست؟ نباید همه ما از اتوبوس استفاده کنیم؟ آیا هوا آلوده نیست؟"، واگذار می شود.

گرند تور یا تاپ گیر؟

صادقانه بگویم از وقتی که تاپ گیر مجددا شروع به کار کرده، من آن را ندیده ام. وقتی بچه خود را به فرزندخواندگی یک خانواده دیگر می دهی، دیگر تمایل نداری که بروی و از پنجره خانه شان پیگیر سرنوشت او باشی.

من نسبت به تاپ گیر چنین احساسی دارم؛ آن مثل فرزند من بود اما از من گرفته شد. حالا نمی خواهم ببینم والدین جدید چگونه با آن رفتار می کنند.

آیا از اینکه طرح افشای حقوق کارکنان شبکه BBC شامل تو نشد، خوشحالی؟

چرا مردم می خواهند از میزان دستمزد افراد دیگر اطلاع پیدا کنند؟ من شخصا اصلا دوست ندارم بدانم گری لینکر چقدر درآمد دارد. شکاف پرداختی ها بین زنان و مردان کاملا مضحک است. شما می بینید که دو نفر دقیقا یک کار را انجام می دهند، اما شخصی که دامن پوشیده، نصف فردی که اول صبح صورتش را تراشیده حقوق دریافت می کند، چرا باید اینگونه باشد؟ این دیوانگی محض است.

آیا آینده متعلق به اتومبیل های خودران است؟

شما جاده مرگ در بولیوی را می شناسید، همانی که ما در تاپ گیر به آنجا رفتیم. مسیرهای باریک با پرتگاه های مرتفع. هر شرکتی که می خواهد اتومبیل خودران توسعه دهد، من به مدیرش می گویم "بسیار خب، اجازه بده خودرویی که ساخته ای، تو را در جاده مرگ به مقصد برساند."

اگر آماده بود این کار را انجام دهد، من یک دستگاه از آن خودرو را خواهم خرید. البته من به خوبی مطمئنم که هرگز چنین اتفاقی نمی افتد. فکر نمی کنم که در طول زندگی ام اتومبیل های خودران به تعداد زیاد در جاده ها تردد کنند.

لوکیشن رویایی برای فصل سوم؟

با BBC ما هرگز نتوانستیم وارد ایران شویم، اما اکنون می توانیم برویم. ایران جایی است که واقعا دوست دارم به آنجا بروم. این یک اتفاق فوق العاده است. بسیاری از افراد تا زمان تمام کردن لیست کارهای مورد علاقه شان ممکن است دچار سرطان شوند، اما ما سال هاست که کارهای مورد علاقه مان را انجام می دهیم.

ویجیاتو

نظرات ۳۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟