بنیانگذار 20 ساله گروه هک جوخه مارمولک به جرایم خود اعتراف کرد

بنیانگذار 20 ساله گروه هک جوخه مارمولک به جرایم خود اعتراف کرد

یکی از اعضای گروه هک «Lizard Squad» (جوخه مارمولک) که در سال ۲۰۱۴ شبکه پلی استیشن را هدف قرار داد، در دادگاه به ارتکاب جرایم سایبری اعتراف کرد.

این هکر ۲۰ ساله که «زاخاری بوچتا» نام دارد در دادگاه فدرال شیکاگو به تاسیس این گروه و تیم هکری دیگری به نام «PoodleCorp» اقرار کرد که در حمله به شبکه های پلی استیشن و اکس باکس لایو در سال ۲۰۱۴، وب سایت آژانس جرایم ملی بریتانیا در سال بعد و نفوذ به شبکه دوربین های نظارتی و سوءاستفاده از آنها در حملات DDOS دست داشته اند.

علاوه بر این حمله به شبکه Tor و قطع کامل اینترنت کره شمالی نیز در کارنامه جوخه مارمولک دیده می شود.

هکر
زاخاری بوچتا

زاخاری که آخرین نفر از حلقه بازداشتی های جوخه مارمولک است ممکن است به ده سال زندان محکوم شود اما قضات به او قول داده اند که در صورت همکاری این میزان تا ۲.۵ سال کاهش پیدا خواهد کرد.

علاوه بر این او باید به دو سایت شرط بندی آنلاین که مورد نفوذ قرار داده، ۳۵۰ هزار دلار غرامت پرداخت کند.

در دادخواست ۵۱ صفحه ای مطرح شده به تاسیس وب سایتی به نام «phoneBomber.net» اشاره شده که زاخاری همراه با یک هکر هلندی به نام «ویلیام فان روی» تاسیس کرده اند.

کاربران این سایت در ازای پرداخت ۲۰ دلار شماره فردی که قصد آزار او را داشتند در سیستم وارد می کردند تا هر ساعت تماس هایی آزار دهنده با آنها گرفته شود. یکی از قربانیان این سیستم مدعی شده که سی روز پشت سرهم با وی تماس گرفته شده است.

زاخاری و همدست هلندی اش نخستین کسانی نیستند که در رابطه با گروه هکرهای جوخه مارمولک دستگیر شده اند. در سال ۲۰۱۵ یکی از اعضای ۱۷ ساله این تیم به اتهام ارتکاب به جرایم کامپیوتری در فنلاند به دو سال زندان محکوم شد.

البته خود اعضای این گروه یک بار مورد حمله هکرهای معروف «Anonymous» قرار گرفته اند که برای مطالعه آن می توانید به این لینک مراجعه کنید.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato