نینتندو سوییچ در حال پیشی گرفتن از فروش سال نخست پلی استیشن 2 است

نینتندو سوییچ در حال پیشی گرفتن از فروش سال نخست پلی استیشن 2 است

پلی استیشن ۲ محبوب ترین و پرفروش ترین کنسول تاریخ صنعت بازی های ویدیویی است، اما به نظر می رسد که بعد از حکمرانی چند ساله پلتفرم سونی، بالاخره رقیبی برای آن پیدا شده که چیزی نیست جز کنسول نینتندو سوییچ.

بنابر اطلاعات منتشر شده از سوی وب سایت خبرگزاری Famitsu، نینتندو سوییچ رقابتی تنگاتنگ با پلی استیشن ۲ در کشور ژاپن دارد. در حالی که پلی استیشن ۲ در ماه های ابتدایی عرضه به موفقیت چشمگیری دست پیدا کرد، اما به مرور زمان و با نزدیک به اواخر سال ۲۰۰۰، از این فروش کاسته شد. در همین حال اما نینتندو سوییچ روندی با ثبات تر از نظر میزان فروش داشته است.

مقایسه فروش سال نخست نینتندو سوییچ و پلی استیشن 2

نینتندو سوییچ از زمان عرضه در ماه مارس تا پایان هفته سوم دسامبر، بالغ بر ۲,۹۸۸,۳۹۹ واحد در ژاپن فروخته است و این رقم برای پلی استیشن ۲ از زمان عرضه در ماه مارس تا پایان ماه کامل دسامبر به ۳,۰۱۶,۶۲۲ واحد می رسید.

بنابراین نینتندو طی یک هفته باقی مانده از ماه دسامبر، تنها به فروش ۲۸ هزار واحد دیگر از کنسول هیبریدی اش نیاز دارد تا از فروش سال نخست پلی استیشن ۲ پیشی بگیرد و اگر چنین اتفاقی تکرار شود، می توان به طور قطع گفت که نینتندو نخستین گام را برای کنار زدن پر فروش ترین کنسول جهان برداشته و سوییچ به پدیده بعدی صنعت بازی تبدیل خواهد شد.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato