مرورگر اج در زمینه مصرف باتری همچنان بهترین است [تماشا کنید]

سال ۲۰۱۷ به پایان رسیده و به نظر می رسد زمان مناسبی برای مقایسه مجدد عملکرد مرورگرهای اینترنتی باشد. بررسی تازه مایکروسافت که در قالب یک ویدیو ارائه شده نشان می دهد که مرورگر اج از لحاظ مصرف باتری همچنان عملکرد بهتری نسبت به دو رقیب دیگرش کروم و فایرفاکس دارد.

در این تست که مرورگر اج ارائه شده در قالب ویندوز 10 آپدیت «Fall Creators»، در کنار دو رقیب دیگر یعنی کروم و فایرفاکس قرار گرفته، استریم ویدیو به طور مستمر روی سه مرورگر در سه لپ تاپ مشابه  به اجرا در آمده تا مشخص شود با هر بار شارژ کامل تا چند ساعت امکان پخش ویدیو فراهم می شود.

آزمایش بالا نشان داد که اج می تواند تا ۱۹ درصد بیش از کروم و کروم نیز تا ۶۳ درصد بیش از فایرفاکس به پخش ویدیو بپردازند. ضمن این که بر اساس یک تست بنچمارک و تشخیص سایت های پر ریسک که در ماه آوریل انجام گرفت مایکروسافت مدعی شده که مرورگر اختصاصی اش هم از لحاظ سرعت و هم ایمنی از دو رقیب دیگرش برتر است.

در تست مذکور اج توانست ۴۸ درصد سریع تر از کروم صفحات را به نمایش درآورد و ۱۸ درصد بیشتر از رقیب خود وبسایت های خطرناک را شناسایی نماید.

با همه این ها، اما میزان گرایش کاربران به محصول مایکروسافت در طی یک سال اخیر تغییر معناداری نکرده و همچنان کروم انتخاب اول بیش از ۶۰ درصد کاربران فضای وب به شمار می رود. روندی که همچنان رو به افزایش است.

Mobit

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟