واحد موبایل ال جی با سری جی خداحافظی می کند

واحد موبایل ال جی با سری جی خداحافظی می کند

این روزها حال و هوای واحد موبایل ال جی به گونه ایست که نمی توان به حالش تاسف نخورد. این شرکت کره ای مدتی است که در این حوزه زیر سایه سنگین رقیب هم وطن خود یعنی سامسونگ قرار گرفته و سهم بازارش را دو دستی به این شرکت واگذار کرده.

ناکامی واحد موبایل ال جی به قدری سنگین بوده که در بازه زمانی دو سال گذشته صرفا چهار گزارش فصلی از آن منتشر شده و همین امر گمانه زنی ها در رابطه با وخامت اوضاع آن را بیش از پیش در نظر منتقدان تقویت نموده است.

در هر حال نمی توان ال جی را به خاطر تلاش دوباره و یا چندباره اش مورد سرزنش قرار داد. در سالی که گذشت کره ای ها دو موبایل پرچمدار به نام های جی ۶ و وی ۳۰ را معرفی کردند که البته فرایند کند ارائه آپدیت برای آنها و عرضه نشدن وی ۳۰ به بازار کشورمان بعد از گذشت ۶ ماه از زمان معرفی، ویژگی های بعضا خاص این دو تلفن هوشمند را در نظر کاربران کمرنگ نمود.

حال به نظر می آید که کره ای ها فعلا قصد ترک کردن بازار تلفن همراه را ندارند و آنطور که یکی از مدیران تازه منصوب شده این شرکت خبر داده اوضاع اسفناک واحد موبایل این شرکت پایدار نخواهد ماند. نکته مهم آنکه کمپانی کره ای قصد دارد با نام سری جی خداحافظی کند و بخت خود را با اسامی تازه ای بیازماید.

ال جی به دنبال استفاده از شماره های دو رقمی است تا ثابت کند از رقبایش عقب نمانده

طبق گزارشی که نشریه Digital Daily منتشر کرده است ال جی در نیمه نخست ۲۰۱۸ قصد کنار گذاشتن برندی را دارد که در سال ۲۰۱۲ با موبایل المپوس جی متولد شد. اگر اینطور باشد آنگاه موبایل جی ۷ که انتظار می رود در جریان MWC 2018 معرفی شود اولین تلفن هوشمندی خواهد بود که با نام جدید به بازار روانه می شود.

منابعی که اسمی از آنها به میان نیامده نیز گزارش داده اند که ال جی به دنبال استفاده از شماره های دو رقمی خواهد بود تا اینطور در نظر مخاطبانش القا کند که از پرچمداران رقیب از جمله آیفون ۱۰ و گلکسی اس ۹ عقب نمانده است.

جدای از این امر که نمی توان برتری یک محصول را صرفا از روی نام آن اثبات کرد، می شود اینطور نتیجه گرفت که ال جی ضعف در واحد موبایل خود را پذیرفته است و سعی در تغییر دادن اوضاع دارد.

نظرتان در مورد تصمیم ال جی چیست؟ آیا دلتان برای سری جی تنگ می شود؟ تصور نمی کنید که سری وی نیز باید دستخوش تغییراتی شود؟

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato