ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسپاتیفای
نرم افزار و اپلیکیشن

اسپاتیفای به یک شرکت سهامی عام تبدیل می شود

به گفته برخی منابع خبری، اسپاتیفای اخیرا به طور محرمانه برای تبدیل شدن به یک شرکت سهامی عام اقدام کرده است. دن پریماک از وبسایت Axios گزارش می دهد که این سرویس استریم موسیقی از ...

امین بیگ‌زاده
نوشته شده توسط امین بیگ‌زاده | ۱۴ دی ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۰

به گفته برخی منابع خبری، اسپاتیفای اخیرا به طور محرمانه برای تبدیل شدن به یک شرکت سهامی عام اقدام کرده است. دن پریماک از وبسایت Axios گزارش می دهد که این سرویس استریم موسیقی از اواخر ماه دسامبر درخواست خود را در کمیسیون امنیت و بورس ایالات متحده (SEC) ثبت کرده است.

منابع آگاه می گویند که آغاز به کار اسپاتیفای در قالب یک شرکت سهامی عام در سه ماهه نخست سال جاری میلادی اتفاق می افتد که با توجه به برخی نشانه ها، ممکن است ماه آینده باشد.

همچنین به نظر می رسد که اسپاتیفای یک IPO نبوده و قصد عرضه اولیه سهام خود را نداشته باشد و در عوض بخواهد که در قالب یک DPO  وارد بازار بورس شود. این گمانه زنی بر اساس اخباری انجام شده که از ورود اسپاتیفای به بازار بورس بدون جمع آوری اعانه حکایت دارند.

بسیاری از استارتاپ های تکنولوژی تا کنون از عرضه اولیه سهام خود نتیجه ناامیدکننده ای کسب کرده اند، به همین خاطر اسپاتیفای نیز این روش را کنار گذاشته اما با تبدیل شدن به DPO هم ریسک بزرگی را به جان خریده است. اگرچه عمومی شدن به شیوه DPO در میان شرکت ها بی سابقه نبوده، اما برای شرکتی به بزرگی اسپاتیفای با بیش از 8.4 میلیارد دلار ارزش کمی عجیب و غیر معمول به نظر می رسد.

اسپاتیفای در حال حاضر با بیش از 140 میلیون کاربر فعال و 60 میلیون مشترک پولی سردمدار سرویس های استریم موسیقی محسوب می شود، هر چند سرویس هایی مثل پندورا و اپل موزیک جزو رقبای قدرتمند آن به حساب می آیند.

از بین این دو رقیب پندورا سابقه بیشتری در بازار بورس دارد. این شرکت در سال 2011 به سهامی عام تبدیل شده و در حال حاضر هر واحد از سهام آن در بازار بورس ایالات متحده با قیمت 5 دلار به فروش می رسد که البته این میزان از یک سوم قیمت عرضه اولیه سهام آن (16 دلار) هم کمتر است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی