آیفون X در برابر سوختگی پیکسل مقاومت بیشتری نسبت به رقبا دارد

تکنولوژی OLED محکوم به سوختگی پیکسل است و این موضوع، یکی از اصلی ترین مسائل مورد توجه اپل در طراحی سخت افزار و نرم افزار آیفون X بوده. اخیراً آیفون X تستی بسیار شدید برای اندازه گیری قابلیت های ضد سوختگی پیکسل را پشت سر گذاشته که نشان می دهد این دستگاه، تحت شرایط دشوار عملکرد بهتری از رقبایش دارد.

وب سایت کره ای Cetizen اخیراً تست ماراتون ۵۱۰ ساعته ای میان سه موبایل آیفون X، گلکسی نوت ۸ و گلکسی اس ۷ اج برگزار کرده تا متوجه شود که سوختگی پیکسل در یک موبایل OLED مدرن، بعد از چند ساعت به وقوع می پیوندد.

آیفون X برخلاف انتظارات و در ساعت هفدهم تست، شروع به نمایش نشانه هایی بسیار ناواضح از سوختگی پیسکل کرد اما بعد از این، شرایط وخیم تر نشد. گفته می شود سوختگی به قدری ناچیز بوده که امکان مشاهده آن در استفاده روزانه وجود ندارد.

آیفون X

در ساعت شصت و دوم، نوت ۸ شروع به نمایش نشانه هایی ناگهانی و قابل مشاهده از سوختگی کرد؛ حتی با این وجود که پیشتر علائمی دیده نشده بود. شخص تست کننده از مردم خواست بخش های سوخته را به هنگام نمایش تصویری سفید پیدا کنند و در حالی که هیچکس مشکلی با یافتن ایراد نمایشگر نوت ۸ نداشت، سوختگی نمایشگر آیفون X کماکان برای کاربران غیرقابل مشاهده بود.

این تست در نهایت برای ۵۱۰ ساعت (بیشتر از ۲۱ روز) ادامه پیدا کرد؛ بسیار فراتر از میزانی که یک موبایل معمولی به هنگام استفاده روزانه، تصویری واحد را به صورت همیشگی نمایش دهد. در نهایت، نوت ۸ بدترین نشانه های سوختگی را بعد از تست ماراتون به نمایش گذاشت. گلکسی اس ۷ اج علی رغم عرضه در سال ۲۰۱۶، عملکردی تحسین برانگیز داشت اما بازهم نتوانست آیفون X سال ۲۰۱۷ را شکست دهد.

بعد از نمایش تصویری واحد به مدت سه هفته با بالاترین میزان روشنایی، هر سه موبایل از سوختگی دائمی نمایشگر رنج بردند. اما تست ها نشان داد که تلاش اپل برای کاهش تاثیر سوختگی پیکسل در نمایشگرهای OLED، با موفقیت همراه بوده است.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟