مروری بر پرفروش ترین خودروهای آمریکا در سال 2017؛ از فورد سری F تا هیوندا النترا

مروری بر پرفروش ترین خودروهای آمریکا در سال 2017؛ از فورد سری F تا هیوندا النترا

بعد از چین آمریکا دومین بازار بزرگ خودرویی جهان محسوب می شود، به همین جهت بازار این کشور اهمیت زیادی برای خودروسازان مختلف دارد.

طبق آمار در سال گذشته آمریکایی ها ۱۷.۲ میلیون دستگاه انواع خودروهای سواری و پیکاپ نو خریداری کرده اند. جالب اینکه در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میزان فروش خودروهای نو در سال گذشته با افت همراه بوده و این رقم ۱.۸ درصد کاهش داشته است.

همانند ۴۱ سال گذشته، سری F فورد به سردمداری F-150 باز هم عنوان پرفروش ترین خودروی سال ۲۰۱۷ را کسب کرده است. در سال گذشته فورد توانسته ۸۹۶,۷۶۴ دستگاه سری F به مشتریان هموطن خود تحویل دهد.

Ford-F-150-2018

بعد از سری F فورد، شورولت سیلورادو در جایگاه دوم ایستاده است. فروش این پیکاپ پرطرفدار آمریکایی سال گذشته ۱.۹ درصد رشد داشته و رقم ۵۸۵,۸۶۴ دستگاه برای آن ثبت شده است. رم نیز با فروش ۵۰۰,۷۲۳ پیکاپ رتبه سوم را از آن خود کرده است.

Centennial-Edition-Silverado

عنوان چهارمین خودروی پرفروش ایالات متحده در سال ۲۰۱۷ به شاسی بلند نام آشنای تویوتا RAV4 رسیده، این اتومبیل ژاپنی موفق به پیدا کردن ۴۰۷,۵۴۹ مشتری جدید شده است.

Toyota-RAV4_Hybrid_2016

بعد از RAV4 دیگر شاسی بلند محبوب ژاپنی یعنی نیسان روگ (بخوانید نیسان اکس تریل) با فروش ۴۰۳,۴۶۵ در جایگاه پنجم ایستاده، البته ظاهرا در این آمار میزان فروش مدل روگ اسپرت (بخوانید قشقای) نیز لحاظ شده است.

Nissan-Rogue and Rogue_Sport-2017

کمری نیز همانند سال های گذشته موفق ظاهر شده و توانسته با فروش ۳۸۷,۰۸۱ دستگاه رتبه ششم را از آن خود کند. هوندا CR-V، هوندا سیویک، هوندا آکورد و تویوتا کرولا هم به ترتیب در رده های هفتم تا دهم ایستاده اند. در جدول زیر می توانید بطور خلاصه رتبه و آمار فروش مدل های مختلف را مشاهده فرمایید.

پرفروش ترین خودروهای آمریکا در سال ۲۰۱۷

مدل خودرو میزان فروش
۱. فورد سری F ۸۹۶,۷۶۴
۲. شورولت سیلورادو ۵۸۵,۶۸۴
۳. رم ۵۰۰,۷۲۳
۴. تویوتا RAV4 ۴۰۷,۵۹۴
۵. نیسان روگ ۴۰۳,۴۶۵
۶. تویوتا کمری ۳۸۷,۰۸۱
۷. هوندا C-RV ۳۷۷,۸۹۵
۸. هوندا سیویک ۳۷۷,۲۸۶
۹. هوندا آکورد ۳۲۲,۶۵۵
۱۰. تویوتا کرولا ۳۰۸,۶۹۵
۱۱. فورد اسکیپ ۳۰۸,۲۹۶
۱۲. شورولت Equinox ۲۹۰,۴۵۸
۱۳. نیسان آلتیما ۲۵۴,۹۹۶
۱۴. جیپ گرند چروکی ۲۴۰,۶۹۶
۱۵. فورد اکسپلورر ۲۳۸,۰۵۶
۱۶. نیسان سنترا ۲۱۸,۴۵۱
۱۷. GMC سیرا ۲۱۷,۹۴۳
۱۸. تویوتا Highlander ۲۱۵,۷۷۵
۱۹. فورد فیوژن ۲۰۹,۶۲۳
۲۰. هیوندای النترا ۱۹۸,۲۱۰

نگاهی گذرا به جدول فروش مدل های گوناگون بازار آمریکا در سال ۲۰۱۷ و مقایسه آن با سال ۲۰۱۶ به خوبی نشان می دهد که خودروهای شاسی بلند به تدریج در حال جایگزینی مدل های سدان هستند.

بد نیست بدانید در سال ۲۰۱۶ تویوتا کمری و کرولا جزو ۵ مدل پرفروش بودند، حال آنکه در سال ۲۰۱۷ شاسی بلندهای RAV4 و روگ جای آنها را اشغال کرده اند. بنابراین بی دلیل نیست که خودروسازان محتلف به تولید مدل های شاسی بلند بیشتر رو آورده اند.

Toyota-Camry-2018

نکته دیگر اینکه بخش اعظمی از بازار خودروی ایالات متحده در اختیار خودروسازان ژاپنی است. همچنین کره ای ها علی رغم پیشرفت بسیار خوبی که در سال های اخیر تجربه کرده اند، هنوز نتوانسته اند از لحاظ آمار فروش به رتبه های بالا دست پیدا کنند. سدان النترا تنها مدل کره ای است که با فروش ۱۹۸,۲۱۰ دستگاه در رتبه بیستم ایستاده است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato