کمپانی هلیکوپتر سازی بِل تاکسی پرنده خود را در CES 2018 به نمایش گذاشت

در کنار تمام گجت های عجیبی که در نمایشگاه CES پیش رو معرفی شده، شاید حضور یک هلیکوپتر آخرین موردی باشد که انتظار داریم، ولی شرکت «Bell» این موضوع را محقق کرده و تاکسی پرنده الکتریکی خود را به این نمایشگاه آورده است.

البته انتظار نداشته باشید که بل یک هلیکوپتر کامل را به این نمایشگاه آورده باشد؛ بلکه تنها اتاق اصلی نمونه ای که در حال توسعه است به نمایش در آمده. به گفته «اسکات درِنان»، مدیر ابداعات شرکت بل، این وسیله نقلیه قصد داد بخشی از اینترنت اشیا باشد. او در این مورد می گوید:

«مشتری ها در حین پرواز به واسطه اتصال [به اینترنت] از زمان بلند شدن از روی زمین تا زمان رسیدن به مقصد با امکان ارتباط با دوستان، کارمندان، همکاران و ... بخشی از اینترنت اشیا را تجربه می کنند».

بل یکی از چندین کمپانی است که سال ۲۰۱۷ از قصد خود برای همکاری با اوبر به منظور توسعه تاکسی های پرنده خبر داد. این کمپانی در نهایت قصد دارد اولین پرواز نمایشی را در اوایل سال ۲۰۲۰ با هلیکوپتر هیبریدیی خود انجام دهد و در اواسط همین سال هم گواهینامه های مورد نیاز برای پرواز را دریافت نماید. البته پرواز نهایی این هلیکوپترها نیاز به ایجاد قوانین مرتبط با این تجهیزات هوانوردی از سوی نهاد های مرتبط دارد.

در حال حاضر پرواز با هلیکوپتر بیشتر به افراد ثروتمند محدود می شود، ولی به گفته مسئولین این کمپانی، تاکسی پرنده جدید قصد دارد سفرهای هوایی با هلیکوپتر را در دسترس همه قرار دهد.

این کمپانی که ادعا می کند اولین سازنده هلیکوپتری است که تا به حال در رویداد CES حضور یافته، قول رونمایی از نسخه کامل هلیکوپتر خود در آینده نزدیک را داده است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟