رتبه سایت ها در نتایج جستجوی گوگل تحت تأثیر سرعت بارگذاری آن ها قرار می گیرد

گوگل طی این سال ها همواره مشغول ارتقاء و بهینه سازی موتور جستجوی خود بوده و یکی از اقداماتی که اخیرا در این زمینه انجام داده، برداشتن قابلیت Instant Search به منظور یکپارچه سازی جستجو در پلتفرم های دسکتاپ و موبایل بوده است.

آخرین تغییر اعمال شده توسط گوگل، که از جولای ۲۰۱۸ اثراتش را خواهید دید هم در راستای ارتقای تجربه مرور با موبایل انجام گرفته است. گوگل اعلام کرده که از ماه جولای به بعد، سرعت بارگذاری وبسایت ها در رتبه بندی شان در نتایج جستجو تأثیرگذار خواهد بود.

این یعنی وبسایت هایی که دیر بارگذاری می شوند، در نتایج جستجو پایین تر از وبسایت های سریع قرار خواهند گرفت. طبق گفته گوگل، این مکانیزم که Speed Update نام گرفته فقط روی وبسایت هایی موثر خواهد بود که کندترین سرعت بارگذاری را دارند و تنها روی بخش کوچکی از نتایج جستجو اثر خواهد داشت.

البته گوگل در کنار این کار، طراحان وبسایت را به استفاده از Chrome User Experience Report، ابزار اتوماسیون Lighthouse و PageSpeed Insights تشویق کرده که بتوانند سرعت بارگذاری صفحات خود را بالاتر ببرند.

گفتنی است که این آپدیت روی تمام صفحات وب، فارغ از این که چه تکنولوژی ای در طراحی آن ها به کار رفته اعمال خواهد شد. ضمنا به گفته گوگل، همچنان مربوط بودن کلمات کلیدی به نوشته ها در رتبه بندی وبسایت ها اثر گذار است.

در این صورت حتی وبسایت هایی که سرعت  بارگذاری پایینی دارند هم ممکن است با کلیدواژه های مناسب در رتبه های بالای نتایج جستجو قرار بگیرند.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟