تشکیل 32 پرونده قضایی علیه اپل به خاطر کاهش عمدی سرعت پردازنده آیفون

تشکیل 32 پرونده قضایی علیه اپل به خاطر کاهش عمدی سرعت پردازنده آیفون

همین چند وقت پیش بود که اپل به خاطر کاهش عمدی سرعت پردازنده آیفون ۶ و مدل های بالاتر از مشتریانش معذرت خواهی کرد. همانطور که قطعاً در اخبار خوانده اید، اپل نگران بود باتری ضعیف تر آیفون های قدیمی، قادر به شارژ رسانی به دیوایس هایش نباشند و در نتیجه، دستگاه کاربران زودتر از آنچه که باید خاموش شود.

اگرچه به نظر می رسد پیشنهاد اپل برای تعویض باتری آیفون با قیمت ۲۹ دلار تا حدودی سبب فروکش خشم مشتریان شده، اما فاش شدن این موضوع پیش از تایید رسمی اپل، کماکان به وجهه ساکنین کوپرتینو آسیب زده است؛ بهرحال هیچکس دوست ندارد متوجه شود که کاهش سرعت موبایل اش به این خاطر بوده که کمپانی تولید کننده، چنین تصمیمی گرفته و اطلاعی هم به وی نداده است.

حالا در گزارش ها آمده که کاهش سرعت پردازنده آیفون ها، به بهای ۳۲ پرونده قضایی علیه اپل تمام شده است؛ و این ها صرفاً پرونده هایی هستند که در ایالات متحده شکل گرفته اند. مشتریان اپل در بازارهایی مانند فرانسه، کانادا، استرالیا و کره جنوبی نیز وکلایی را استخدام کرده اند تا به پرونده آنها علیه این کمپانی رسیدگی کنند.

شاکی هر یک از این پرونده ها، چند کاربر آیفون هستند و همه آنها، شکایتی یکسان علیه اپل تنظیم کرده اند؛ بنابراین احتمال دارد که در نهایت، تمام این پرونده ها در قالب یک پرونده واحد در بیایند و پای اپل را به دادگاه باز کنند. گفتنی است که برخی شاکیان اعتقاد دارند اپل با کاهش سرعت آیفون های قدیمی، در پی افزایش فروش مدل های ۲۰۱۷ بوده اما طبیعی است که اپل این ادعا را رد کرده و حفاظت از باتری را اصلی ترین دلیل تصمیم خود می داند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato