صدها هزار کاربر آمریکایی توییتر تحت تاثیر تبلیغات اکانت های روسی قرار گرفته اند

صدها هزار کاربر آمریکایی توییتر تحت تاثیر تبلیغات اکانت های روسی قرار گرفته اند

توییتر از ماه ها پیش در حال تحقیق در مورد مداخله روس ها در انتخابات آمریکا از طریق این پلتفرم بوده و حالا نتایج تحقیقات خود را منتشر کرده که حاکی از تاثیرگذاری گسترده سازمان های روسی بر این انتخابات است.

بر این اساس دولت روسیه وظیفه مداخله در انتخابات آمریکا را بر عهده «آژانس تحقیقات اینترنت» IRA قرار داده بود که دفتر مرکزی آن در سن پترزبورگ قرار دارد.

مسئولان توییتر در این گزارش که در قالب تحقیقاتی دامنه دار به کنگره ارائه شده، مدعی شده اند که ۶۷۷ هزار کاربر آمریکایی به نحوی با اکانت های مربوط به IRA تعامل داشته اند.روسیهعلاوه بر این توییتر تا کنون ۳۸۱۴ حساب کاربری مربوط IRA را شناسایی کرده که ۱۷۵ هزار توییت را در رابطه با انتخابات ارسال کرده اند. این میزان بالغ بر ۸ درصد از کل توییت های انتخاباتی است و علاوه بر این ۵۰ هزار اکانت خودکار نیز فعالیت مشابهی داشته اند.

اگرچه تعداد کاربرانی که در توییتر تحت تاثیر روس ها قرار گرفته اند نسبت به فیسبوک و اینستاگرام با ۱۴۰ هزار قربانی به مراتب کمتر است اما ۶۷۷ هزار نفر به هیچ وجه رقم کمی نیست و می تواند بر نتیجه هر انتخاباتی تاثیر گذار باشد.

بررسی های توییتر هنوز تمام نشده و احتمالا در آینده ابعاد بیشتری از نقش سازمان تحقیقات اینترنت روسیه در انتخاب دونالد ترامپ روشن خواهد شد.

این کمپانی اعلام کرده که برای جلوگیری از تکرار چنین مسائلی در انتخابات میان دوره ای سال جاری میلادی، حساب های کاربری مربوط به نامزدها را تائید کرده و معیارهای ضد اسپم خود را نیز بهینه سازی خواهد کرد.

علاوه بر این در صورتی که کاربری اکانت های مربوط به مداخله گران را دنبال کرده یا مطالب آنها را لایک و ریتوییت کند، هشارهای لازم از طریق ایمیل برای وی ارسال خواهد شد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato