نخستین موبایل فاقد جک صدا از خانواده اکسپریای سونی در راه است

نخستین موبایل فاقد جک صدا از خانواده اکسپریای سونی در راه است

موافق باشیم یا خیر طولی نمی کشد که به تدریج همه تولید کنندگان تلفن های هوشمند جک ۳.۵ میلی متری صدا را از روی محصولاتشان حذف کنند (دست کم از روی موبایل های بسیار پیشرفته خود). تا الان سامسونگ، ال جی، و سونی پیاده سازی این طراحی روی تلفن های هوشمند خود را به تعویق انداخته اند و اپل با همراهی چند شرکت چینی پیشتاز چنین حرکتی بوده اند. با این حال آنطور که به نظر می رسد نخستین موبایل فاقد جک صدا از خانواده اکسپریای سونی در راه است.

هفته گذشته کمیسیون ارتباطات دولت فدرال آمریکا که با نام FCC شناخته می شود موبایلی با برند سونی را تایید کرد و همزمان نکات جالبی را در رابطه با آن منتشر نمود که در ادامه با شما در میان می گذاریم. براساس اسناد به دست آمده از این نهاد، تلفن هوشمند مورد بحث (که هم اکنون با اسم رمز FCC ID, PY7-21831A شناخته می شود) ظاهرا به یک پورت USB Type-C برای انتقال صدا و شارژ مجهز شده و به همین خاطر اینطور برداشت می شود که موبایل مورد بحث فاقد جک هدفون باشد.

موبایل تایید شده دارای نمایشگر ۵.۷ اینچی با حاشیه های اندک است

FCC همچنین خاطر نشان کرده که این موبایل طولی به اندازه ۱۵۲.۷۹ و عرضی برابر با ۷۲.۴۲ میلیمتر دارد و از یک نمایشگر ۵.۷ اینچی بهره می برد. این یعنی دستگاه مورد بحث کوچک تر از اکسپریا اکس زد پریمیم است با این حال حاشیه های نمایشگر آن اندکی کمتر از این تلفن هوشمند هستند.

در هر صورت با در نظر داشتن طیف وسیع شایعاتی که در رابطه با اعمال تغییرات اساسی روی طراحی نسل بعدی موبایل های پیشرفته سونی منتشر شده، حذف احتمالی جک ۳.۵ میلیمتری صدا از روی بدنه این دستگاه ها خبر چندان عجیبی نخواهد بود. البته تردیدی نیست که بسیاری از هوادارن برند اکسپریا از این تغییر خشنود نمی شوند اما دست کم این را می دانیم که دیگر زمان حضور پورت های اختصاصی شارژ و صدا روی موبایل های سونی به سر خواهد رسید.

در انتها بد نیست یادآور شویم که امسال کمپانی ژاپنی مورد بحث سه تلفن هوشمند میان رده را معرفی کرد و در این بین خبری از یک مدل بسیار پیشرفته نبود. از همین رو می توان احتمال داد که موبایل جدید تایید شده توسط FCC همان پرچمدار آتی ژاپنی ها باشد که به نمایشگری ۵.۷ اینچی مجهز شده است.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato