اجرای ویندوز آر تی ۸.۱ روی لومیا ۶۴۰ اکس ال [تماشا کنید]

اجرای ویندوز آر تی ۸.۱ روی لومیا ۶۴۰ اکس ال [تماشا کنید]

شاید به نظرتان عجیب بیاید اما همین حالا که این مطلب را می خوانید شمار زیادی از کاربران تلاش دارند تکنیک های تازه ای را بیاموزند تا سیستم عامل های مختلف را روی تلفن های هوشمندی که به روز رسانی های نرم افزاری را به صورت رسمی دریافت نکرده اند نصب نمایند.

در همین راستا جمعی از علاقمندان و هواداران مایکروسافت تلاش کرده اند که نسخه های مختلف دسکتاپی از ویندوز را به موبایل های ویندوز فونی بیاورند.

این گروه اوایل این ماه ویندوز ۱۰ را روی لومیا ۸۳۰ نصب کردند و ویندوز آر تی را روی لومیا ۹۵۰ اجرا نمودند. به تازگی نیز پروژه ای برای اجرای ویندوز آر تی ۸.۱ روی لومیا ۶۴۰ اکس ال توسط یکی از کاربران توییتر به نام @imbushuo کلید خورده است.

حالا به نظر می آید که پروژه او به نقاط عطف قابل توجهی رسیده است و پشتیبانی GPU روی پردازنده و پخش صدا از طریق بلوتوث محقق شده است.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید ویدیوها به شکل کاملا روان روی این موبایل قابل اجرا هستند و صدای ویدیو نیز از طریق بلوتوث پخش می شود.

بد نیست اشاره کنیم که موبایل مورد استفاده این کاربر از چیپ گرافیکی آدرنو ۳۰۵ بهره می گیرد که مشخصات آن به شرح زیر است:

بن (فردی که این ویدیو را منتشر کرده) وعده داده به زودی دستورالعمل نصب این سیستم عامل روی دستگاه های قدیمی را منتشر می کند. البته همانطور که احتمالا تایید می کنید اجرای نسخه کامل ویندوز روی تلفن های همراه برای کاربران معمولی چندان خوشایند و کاربردی نیست. برای اطلاع از میزان پیشرفت پروژه در دست انجام بن می توانید به صفحه توییتر وی مراجعه کنید.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato