استیو وزنیاک از دلایل فروش بیت کوین های خود می گوید

استیو وزنیاک از دلایل فروش بیت کوین های خود می گوید

علی رغم اینکه چندی پیش قیمت بیت کوین به نزدیک به ۲۰ هزار دلار رسید ولی در هفته های اخیر سیر نزولی را طی کرد. با این حال هنوز بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتالی اصرار دارند و حتی به آینده آن نیز امیدوار هستند. ولی استیو وزنیاک هم موسس اپل نظر دیگری دارد و چندی پیش همه بیت کوین های خود را به فروش رسانده است.

وزنیاک قصد تجربه کردن این ارز دیجیتالی را داشته

وزنیاک، زمانی که ارزش هر واحد این پول دیجیتالی تنها ۷۰۰ دلار بود، اقدام به خرید آن کرد. او در این مورد گفته که قصد تجربه کردن این ارز را داشته. وزنیاک زمانی که ارزش این پول دیجیتالی به حدود ۲۰ هزار دلار رسید تمام بیت کوین هایش را فروخت.

این کارآفرین در این مورد اعلام کرده که وقتی [ارزش این ارز دیجیتالی] بسیار بالا رفته به خود گفته که نمی خواهد یکی از آن افرادی باشد که دائم به اعداد نگاه می کنند و به آنها اهمیت می دهند. او گفته:

«من نمی خواهم چنین دلواپسی هایی در زندگی داشته باشم».

وزنیاک چند ماه پیش بیت کوین را تحسین کرده بود

البته این اظهار نظر او از این حیث جالب است که تنها مدتی پیش در اکتبر سال ۲۰۱۷ (مهر تا آبان سال جاری) او در رویدادی در لاس وگاس آمریکا بیت کوین را تحسین کرده بود، ولی حالا عقیده دارد که به اشتباه تصور می کرده این پول دیجیتالی می تواند به عنوان روشی برای پرداخت به کار برود. وزنیاک در ادامه گفته:

«هدف من این بود که به مکان هایی از جمله استکهلم (در سوئد) سفر کنم و به رستوران ها و هتل هایی بروم که تنها بیت کوین را قبول می کنند و من در سفرم تنها از بیت کوین استفاده کنم».

یادآوری می کنیم که پیش از این بسیاری از متخصصان نیز خبر از ترکیدن حباب قیمت بیت کوین داده بودند. همچنین «جورج سوروس» میلیاردر آمریکایی پیش از این پول های مجازی را یک «حباب معمول» و تنها تخمین هایی بر اساس نوعی سوء برداشت خوانده بود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato