فوجی فیلم کمپانی زیراکس را با قیمت 6.1 میلیارد دلار خریداری کرد

فوجی فیلم کمپانی زیراکس را با قیمت 6.1 میلیارد دلار خریداری کرد

کمپانی آمریکایی زیراکس که در سال ۱۹۰۶ میلادی تاسیس شد و برای مدت های طولانی یکی از اصلی ترین بازیگران حوزه سخت افزارهای پرینت بوده، اخیراً توسط کمپانی فوجی فیلم با قیمت ۶.۱ میلیارد دلار خریداری شده است.

این دو کمپانی از نیم قرن پیش تحت برند Fuji Xerox مشغول همکاری با یکدیگر بوده اند و حالا کمپانی تازه ای که از ادغام این دو شکل گرفته و مجموعاً ۱۸ میلیارد دلار می ارزد، همان ماهیت قدیم را حفظ کرده و دو مقر اصلی در توکیو و کنتیکت خواهد داشت.

جف جیکوبسن، مدیرعامل زیراکس در بیانیه ای تازه گفته است: «ادغام صورت گرفته، از منظر صنعتی بسیار منطقی است و فرصت های زیادی برای افزایش چشمگیر رشد و بهره روی دو کمپانی به وجود می آورد. کمپانی جدید Fuji Xerox جایگاه رقابتی بهتری در شرایط امروزی خواهد داشت و با ابعاد بین المللی حقیقی، حضور گسترده تر در بازارهایی که سریعاً دچار رشد می شوند و توانایی های بیشتر در ابداعات، به صورت موثرتر با نیازهای دائماً در حال تغییر مصرف کنندگان همگام می شود.»

گذشته از فتوکپی، Xerox احتمالاً بیشترین شهرت خود در جهان تکنولوژی را مدیون ابداعاتش در دهه ۱۹۷۰ میلادی است که در نهایت به استانداردهایی در کامپیوترهای شخصی مدرن تبدیل شدند. اترنت، ماوس، پرینتر لیزری و بسیاری دیگر از پروتکل ها و تکنولوژی هایی که امروزه به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند، برای نخستین بار در مرکز تحقیقاتی پالو آلتو Xerox ساخته شدند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato