اپل در سه ماهه اخیر، آیفون های کمتری فروخت اما درآمد بیشتری کسب کرد

اپل در سه ماهه اخیر، آیفون های کمتری فروخت اما درآمد بیشتری کسب کرد

اپل اخیراً گزارش عملکرد خود در سه ماهه نخست سال مالی ۲۰۱۸ را منتشر کرده و خبر از فروش ۷۷.۳ میلیون واحدی دیوایس های آیفون در این بازه زمانی داده است. این آمار نشان دهنده رشد منفی ۱.۲۴ درصدی فروش، نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته میلادی (با فروش ۷۸.۳ میلیونی) بوده و از پیش بینی فروش ۸۰ میلیونی از سوی تحلیلگران کمتر است.

اما با وجود این کاهش فروش، درآمد ناشی از دیوایس های آیفون نسبت به سه ماهه اول سال مالی ۲۰۱۷ افزایش یافته و با رشد قابل توجه ۱۱.۶۹ درصدی، از ۵۴.۳۸ میلیارد دلار به ۶۱.۵۸ میلیارد دلار رسیده است.

اگرچه پیش بینی ها درباره میانگین قیمت فروش دیوایس های آیفون طی سه ماهه اخیر بین ۷۱۰ الی ۷۵۵ دلار متغیر بود، این دیوایس های در واقع با میانگین قیمت ۷۹۶ دلار فروخته شده اند (در قیاس با میانگین ۶۹۴ دلاری سه ماهه نخست ۲۰۱۷) که توضیحی منطقی برای افزایش درآمد علی رغم کاهش فروش به حساب می آید.

مجموع درآمد حاصل از فروش کمپانی اپل نسبت به سال گذشته، رشدی ۱۳ درصدی داشته و اپل خبر از کسب درآمد ۸۸.۳ میلیارد دلاری داده است. مدیرعامل اپل، تیم کوک نیز می گوید «آیفون X فراتر از انتظارات ما ظاهر شده و پر فروش ترین آیفون در تمام هفته های پس از عرضه در ماه نوامبر بوده است» که قطعاً موضوعی تاثیرگذار در دستیابی به این ارقام به حساب می آید. در واقع اپل شاید آیفون های کمتری فروخته باشد، اما در حال فروش گران قیمت ترین آیفون در تاریخ خود است

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato