آیا مایکروسافت نسخه جداگانه ویندوز 10 اس را حذف می کند؟

در سال گذشته مایکروسافت نسخه جدیدی از ویندوز را با نام ویندوز 10 اس معرفی نمود که بزرگترین تفاوتش نسبت به بقیه نسخه ها سرعت بالاترش روی لپ تاپ های ضعیف تر بود و به همین خاطر بعضی ها از آن به عنوان رقیب سیستم عامل کروم یاد می کردند.

ویندوز 10 اس در واقع نسخه سبک تر این سیستم عامل برای کارهای آموزشی به حساب می آید

با این وجود به نظر می رسد عرضه ویندوز 10 اس و در پی آن افزایش تعداد نسخه های ویندوز کاربران را گیج کرده است. به همین خاطر هم مایکروسافت می خواهد تا ورژن جداگانه ویندوز 10 اس را حذف کرده و آن را به عنوان حالت جدیدی تحت عنوان «اس» (S) به نسخه های قبلی ویندوز اضافه کند.

روز گذشته ردموندی ها آزمون Bug Bash را برگزار کردند. در بخشی از این آزمون، کاربران باید سیستم عامل کامپیوتر را به حالت اس تغییر می دادند و با توجه به صورت مسئله می شد این کار را با نسخه های خانگی و حرفه ای ویندوز 10 انجام داد.

ویندوز 10 اس

در صورتی که این اتفاق رنگ و بوی واقعیت به خودش بگیرد، کاربران از این به بعد می توانند ورژن اس ویندوزهای خانگی، حرفه ای یا احتمالا آموزشی را دانلود کنند و در صورتی که خواستند آن را به نسخه کامل ارتقا دهند؛ دیگر نیازی به دانلود نسخه جداگانه ویندوز 10 اس نیست.

ظاهرا مایکروسافت برنامه دارد تا برای نسخه های خانگی، تبدیل حالت اس به ورژن کامل را رایگان کند. کسانی هم که نسخه اس ورژن پرو را دارند، برای این کار باید 49 دلار بپردازند. در حال حاضر اگر مصرف کننده احساس کند که ویندوز اس به کارشان نمی آید می تواند با پرداخت 49 دلار نسخه کامل را بگیرد.

با توجه به گزارشات وب سایت Thurrott، حدود 60 درصد از کاربرانی که ویندوز اس را خریداری کرده اند این سیستم عامل را نگه داشته اند. از آن 40 درصد باقی مانده هم نزدیک به 60 درصد تنها در عرض 24 ساعت ویندوز خود را به نسخه کامل تر ارتقا دادند. جالب اینجاست لپ تاپ های سرفیس که شامل این گزارش نمی شوند.

بد نیست بدانید چند روز پیش هم گزارشی به دست رسید که نشان می داد ویندوز 10 بالاخره توانست رقیب دیرینه اش ویندوز 7 را کنار بزند؛ در حالی 42.78 درصد دسکتاپ ها از ویندوز 10 استفاده می کنند که این رقم برای ویندوز محبوب قبلی مایکروسافت 41.86 درصد است.

ویجیاتو

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟