تعبیر فیلم های علمی تخیلی؛ تاکسی پرنده Joby S2 با حمایت تویوتا و اینتل ساخته می شود

تعبیر فیلم های علمی تخیلی؛ تاکسی پرنده Joby S2 با حمایت تویوتا و اینتل ساخته می شود

استارتاپ Joby Aviation یک گام دیگر به تولید یک تاکسی پرنده تمام برقی نزدیک تر شده است. این شرکت کالیفرنیایی اخیرا توانسته برای عملی کردن ایده تاکسی عمود پرواز، ۱۰۰ میلیون دلار از گروهی از سرمایه گذاران که توسط تویوتا و اینتل رهبری می شوند، جذب کند.

تاکسی پرنده این استارتاپ S2 نام داشته و می تواند به نهایت سرعت ۲۰۰ مایل (معادل ۳۲۱ کیلومتر) در ساعت دست پیدا کند. انرژی لازم برای ۱۶ پیشران برقی S2 از طریق باتری های لیتیوم نیکل کبالت منگنز اکسید تامین می شود، وظیفه بلند کردن آن در حالت عمودی نیز بر عهده ۱۲ موتور برقی گذاشته شده است.

joby-s2

به دلیل امکان تغییر زاویه موتورهای پیشران، Joby S2 در واقع می تواند بین یک هلی کوپتر و پهپاد تغییر شکل دهد. همچنین به دلیل کنترل کننده های نرم افزاری پیشرفته، عملکرد این تاکسی پرنده عجیب بین پهپاد و یک هواپیمای کوچک با صدای بسیار کم، متغیر است.

آقای جوبن بویرت (JoeBen Bevirt) موسس و مدیر عامل استارتاپ Joby Aviation سه سال قبل در مصاحبه ای که با یکی از نشریات آنلاین داشت، گفته بود:

اگر بتوانیم یک وسیله نقلیه پرنده تولید کنیم که ساکت، امن و کارا باشد و شما بتوانید از طریق آن ۵ برابر سریع تر از روی زمین حرکت کنید، در آن صورت ما خواهیم توانست تغییرات بنیادینی در شیوه زندگی ایجاد نماییم.

joby-s2

به اعتقاد آقای بویرت روزی فرا خواهد رسید که در آن هزاران تاکسی هوایی مثل S2 در مسیرهای هوایی تردد کرده و به جابجایی شهروندان و مسافرین می پردازند. همچنین مردم خواهند توانست همانند اوبر و لیفت، با استفاده از تلفن های همراه هوشمند نزدیک ترین تاکسی هوایی را فرا بخوانند. آقای بویرت معتقد است که تمامی ادارات و محله ها باید از هم اکنون دارای یک مکان مخصوص برای نشست و برخاست چنین وسایل نقلیه ای باشند.

joby-s2

آنطور که اعلام شده، S2 توسط تیمی ۱۲۰ نفره در فرودگاه سانتاکروز توسعه یافته است. جالب اینکه هنگام توقف بر روی زمین، امکان شارژ باتری از طریق بهره برداری از نیروی باد برای این تاکسی پرنده مدرن وجود دارد.

طبق پیش بینی مقامات Joby Aviation، هر دستگاه از S2 را می توان با صرف هزینه ای در حدود ۲۰۰ هزار دلار تولید کرد. آنها همچنین عقیده دارند به دلیل بهره گیری از موتورهای برقی، S2 در مقایسه با یک هلی کوپتر، هزینه نگهداری به مراتب کمتر خواهد داشت.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato