موبایل سال 2019 اپل چه تفاوتی با آیفون 10 خواهد داشت

هفته قبل اپل گزارش مالی سه ماهه نخست سال مالی ۲۰۱۸ (دوره زمانی اکتبر تا دسامبر سال ۲۰۱۷) را منتشر کرد که خبر از درآمد ۸۸.۳ میلیارد دلاری و فروش ۷۷.۳ میلیون دستگاه آیفون می داد. به این ترتیب این کمپانی بهترین دوره سه ماهه مالی تاریخ خود را سپری کرد. بر اساس ادعای تیم کوک فروش خوب آیفون ۱۰ از عوامل موثر در موفقیت دوره مالی اخیر بوده. حالا مدتی پس از ارائه این گزارش، گمانه زنی هایی درباره آیفون های سال ۲۰۱۸ و نیز ۲۰۱۹ مطرح شده که اشاره به برخی از فناوری ها و طراحی موبایل پرچمدار آتی اپل دارد.

تغییرات آیفون های ۲۰۱۸

احتمالاً آیفون سال ۲۰۱۸ نسخه بزرگتر با پسوند پلاس خواهد داشت

بر اساس گزارش ها قرار است نسل بعدی آیفون ۱۰ (آیفون سال ۲۰۱۸) در پاییز سال ۹۷ معرفی شود. انتظار می رود طراحی ظاهری آن تفاوت چندانی با آیفون ۱۰ نداشته باشد. همچنین به نظر می رسد یک نمونه بزرگتر تحت عنوان «پلاس» با اندازه نمایشگر ۶.۲ اینچی از نوع OLED معرفی گردد.

تغییرات آیفون های ۲۰۱۹

نشریه فوربز اعلام کرده که بر اساس تحلیل های افراد مطلع در حوزه تکنولوژی های مرتبط با موبایل ها، آیفون های نسل بعد از آن (مدل های سال ۲۰۱۹) تغییرات عمده ای را شاهد خواهند بود. بر این اساس انتظار می رود این موبایل ها علاوه بر فناوری تشخیص چهره، از حسگر اثر انگشت تعبیه شده زیر نمایشگر بهره مند باشند؛ حسگرهایی که پیش از این در موبایل X20 Plus UD از کمپانی چینی ویوو ارائه شده است.

آیفون 2019
نمونه سمت چپ آیفون ۱۰ و نمونه سمت راست طرحی از آیفون سال ۲۰۱۹ است که بر اساس گزارش ها از فناوری های Touch ID و نیز Face ID بهره خواهد برد.
احتمالاً آیفون های سال ۲۰۱۹ همزمان از Face ID و Touch ID بهره خواهند برد

به نظر می رسد دلیل این اتفاق محدودیت های مرتبط با فناوری Face ID باشد. این فناوری تشخیص چهره در ابتدا بسیار هیجان انگیز به نظر می رسید، ولی آزمایش های گوناگون مشخص کرد که این فناوری آن قدرها هم قابل اطمینان نیست و حتی می تواند از دوقلوهای همسان یا ماسک چهره شکست بخورد.

همچنین پیش از این اشاره کرده بودیم که فناوری تشخیص چهره آیفون ۱۰ در مقابل حسگر اثر انگشت موبایل های دیگر اپل در اکثر شرایط کاری، کندتر عمل می کند. از سوی دیگر بنا بر ادعای نشریه فوربز لبه بالایی نمایشگر نسل ۲۰۱۹ آیفون که حسگرهای مرتبط با فناوری تشخیص چهره Face ID را در خود جای می دهد ظریف تر از قبل طراحی خواهد شد.

علی رغم اینکه علاقه مندان به موبایل های اپل مایلند هرچه زودتر فناوری های یاد شده را در موبایل های آتی اپل ببینند، ولی به نظر می رسد اپل ریسک ارائه آنها در مدل های سال ۲۰۱۸ را متحمل نخواهد شد و قصد دارد ارائه موبایل های بهره مند از تکنولوژی های یاد شده را به سال ۲۰۱۹ موکول نماید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟