همه چیز درباره آیفون 13
سهم 51 درصدی اپل از مجموع درآمد دیوایس های موبایل طی سه ماهه چهارم 2017

سهم 51 درصدی اپل از مجموع درآمد دیوایس های موبایل طی سه ماهه چهارم 2017

موسسه آماری Morgan Stanley اخیراً اعلام کرده که اپل طی سه ماهه پایانی سال گذشته میلادی، عملکرد بسیار قدرتمندی در بازار چین داشته است. میزان فروش موبایل های اپل طی این بازه زمانی، با رشدی ۱۲ درصدی نسبت به سه ماهه سوم ۲۰۱۷ همراه بوده و از سوی دیگر، موبایل های اندرویدی کاهش ۱۷ درصدی فروش را در این کشور تجربه کرده اند.

با این حال Morgan Stanley افزوده که رشد آیفون در کشور چین، به خاطر تمایل شدید کاربران به تعویض موبایل اندرویدی شان و خرید یک دیوایس تازه از هواوی و اوپو با سرعت کمتری صورت می گیرد. تحلیلگران می گویند تولیدکنندگان چینی موبایل، به دنبال افزایش سهم خود از بازار دیوایس های میان رده کشورشان هستند و برای تحقق این هدف، قیمت موبایل هایشان را کاهش می دهند.

در نتیجه این موضوع، فروش آیفون های قدیمی تر و ارزان تر مثل آیفون ۶ در حال کاهش است. اما این موضوع درباره آیفون سالگرد ده سالگی اپل مصداق ندارد و آیفون X حالا سهمی ۳ درصدی از مجموع آیفون های فعال در کشور چین دارد. با مقایسه این آمار با سهم ۱.۳۶ درصدی آیفون ۸ و سهم ۲.۶۳ درصد آیفون ۸ پلاس می توان از محبوبیت بیشتر پریمیوم ترین مدل آیفون باخبر شد.

طی چهار هفته منتهی به روز چهاردهم ژانویه، آیفون بالغ بر ۲۰.۳ درصد از موبایل های فعال کشور چین را به خود اختصاص داد که از سهم ۲۱.۸ درصدی آنها طی چهار هفته منتهی به ۳۱ دسامبر ۲۰۱۷ کمتر است.

علاوه بر آمار و ارقام Morgan Stanley، در گزارشی دیگر از سوی Strategy Analytics آمده که اپل با کسب سهم ۵۱ درصدی از مجموع درآمدهای حاصل از صنعت موبایل در سه ماهه پایانی ۲۰۱۷، رکوردشکنی کرده است؛ و این یعنی درآمدی ۶۱.۱۴ میلیارد دلاری برای اپل. گفتنی است طی بازه زمانی مشابهی در سال ۲۰۱۶، اپل سهمی ۴۸.۵ درصدی از درآمد کل اسمارت فون ها در سراسر جهان داشت.

بعد از اپل، سامسونگ با افزایش سهم خود از ۱۴.۵ درصد در سه ماهه چهارم ۲۰۱۶ به ۱۵.۷ درصد در سه ماهه چهارم ۲۰۱۷، در جایگاه دوم قرار دارد و هواوی هم سهمی ۷ درصدی به خود اختصاص داده است. در مجموع، میزان فروش موبایل های هوشمند طی سه ماهه اخیر، تا ۷.۵ درصد از همین بازه زمانی طی سال گذشته بیشتر بود و از ۱۱۱.۸ میلیارد دلار به ۱۲۰.۲ میلیارد دلار رسید.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato