پتنت تازه بلک بری به طراحی متفاوت دوربین در موبایل های کشویی QWERTY اشاره دارد

پتنت تازه بلک بری به طراحی متفاوت دوربین در موبایل های کشویی QWERTY اشاره دارد

کمپانی بلک بری به تازگی پتنتی تازه در سازمان جهانی مالکیت معنوی به ثبت رسانده که طراحی کاملاً تازه ای برای دوربین اسمارت فون را تشریح می کند. در این پتنت که روز ۲۳ دسامبر ۲۰۱۶ به ثبت رسیده اما حقوق آن سه روز پیش در اختیار بلک بری قرار گرفته، شاهد سیستم دوربینی هستیم که با موبایل های مجهز به کیبورد کشویی QWERTY -مثل BlackBerry Priv- سازگاری دارد.

این دوربین، روی لایه بیرونی دستگاه و در پشت قرار خواهد گرفت. بخش پشتی کیبورد QWERTY نیز شامل لنزی ثانویه به نام «لنز تبدیلی» خواهد بود که در مواقع خاص، با دوربین ادغام می شود. هنگامی که کیبورد QWERTY به پایین کشیده می شود، دوربین معمولی در اختیار کاربر خواهد بود؛ اما هنگامی که کیبورد به جای خود باز می گردد، دوربین اصلی و لنز تبدیلی، هم راستا می شوند و قابلیت های تصویربرداری بیشتری به ارمغان می آورند.

بلک بری

علاوه بر این، شرکت TCL که کمپانی مادر بلک بری به حساب می آید اخیراً علامت تجاری تازه ای به نام «Uni» به ثبت رسانده است. سال گذشته، این کمپانی درست پیش از کنگره جهانی موبایل، علامت تجاری KEYone را به ثبت رساند و اسمارت فونی با این نام، طی همین رویداد معرفی شد. اما TCL یک هدست واقعیت مجازی به نام Uni360 نیز دارد که احتمالاً علامت تجاری اخیر، به آن مرتبط باشد و نه سیستم دوربین بلک بری.

بلک بری می گوید در حال حاضر دو موبایل در دست توسعه تازه دارد که هر دوی آنها طی سال جاری میلادی همراه با کیبورد فیزیکی QWERTY عرضه می شوند. یکی از این موبایل ظاهراً از کیبورد کشویی بهره مند شده، اما با توجه به موفقیت BlackBerry KEYone به نظر می رسد که مردم واقعاً عاشق طراحی غیرکشویی کیبورد آن شده اند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato