همه چیز درباره آیفون 13
زیباتر و خوش صداتر؛ تیونینگ فراری 812 Superfast توسط تیونر آلمانی Wheelsandmore

زیباتر و خوش صداتر؛ تیونینگ فراری 812 Superfast توسط تیونر آلمانی Wheelsandmore

سال گذشته و در چنین روزهایی بود که کمپانی ایتالیایی فراری در نمایشگاه خودروی ژنو از یک خودروی هیجان انگیز و جذاب با نام ۸۱۲ سوپرفست (Superfast) رونمایی کرد. این خودروی زیبا که جانشین F12 برلینتا محسوب می شود، از مشخصات فنی بسیار خوبی برخوردار بوده و یکی از بهترین گزینه های فراری برای علاقه مندان به سرعت و هیجان به شمار می رود.

ferrari-812-superfast

نیروبخش ۸۱۲ سوپرفست یک موتور ۶.۵ لیتری V12 تنفس طبیعی است که می تواند ۷۸۹ اسب بخار قدرت و ۷۱۸ نیوتن متر گشتاور تولید کند. با تکیه بر این نیروگاه توانمند که عنوان قوی ترین موتور تنفس طبیعی جهان را با خود به یدک می کشد و همچنین گیربکس هفت سرعته دو کلاچه، ۸۱۲ سوپرفست می تواند در عرض تنها ۲.۹ ثانیه سرعت خود را به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده و در صورت فراهم بودن مسیر مستقیم به نهایت سرعت ۳۴۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

ferrari-812-superfast

همانطور که مشاهده می کنید ۸۱۲ سوپرفست آنقدر قدرتمند و سریع است که بعید به نظر می رسد کسی نسبت به عملکرد آن ناراضی باشد. با این حال تیونر آلمانی ویلز اند مور (Wheelsandmore) معتقد است که هنوز جا برای پیشرفت وجود داشته و می توان برخی از مشخصات این اسب سرکش ایتالیایی را بهبود بخشید.

به همین جهت مهندسین این تیونر در یکی از آخرین پروژه ها به سراغ ۸۱۲ سوپرفست رفته و با ایجاد تغییراتی در بخش های ظاهری و فنی، زیبایی های بصری و عملکرد فنی آن را ارتقا داده اند.

wheelsandmore-ferrari-812-superfast (3)

در بخش فنی اگزوز استاندارد با یک نمونه استیل یا نمونه آلیاژی (نیکل-کرومی) سبک تر با نام Inconel قابل تعویض است؛ این اگزوزهای جدید دارای مبدل های کاتالیستی بوده و یک مجرای ویژه برای ایجاد صدای بهتر در آنها تعبیه شده است.

wheelsandmore-ferrari-812-superfast (9)

همین تغییر کوچک باعث شده که قدرت و گشتاور موتور ۶.۵ لیتری ۸۱۲ سوپرفست به ترتیب ۲۰ و ۱۵ واحد افزایش یابد. البته علی رغم بهبود خروجی پیشرانه، ظاهرا تغییری در شتاب و حداکثر سرعت سوپرفست ۸۱۲ رخ نداده است.

wheelsandmore-ferrari-812-superfast (9)

آنطور که تیونر آلمانی ویلز اند مور اعلام کرده، اگزوز استیل ۹,۶۵۵ و اگزوز آلیاژی Inconel برابر با ۱۵,۵۴۵ یورو قیمت دارند. در صورت سفارش مبلغ ۱,۵۱۱ یورو نیز به عنوان هزینه نصب به مبالغ یاد شده افزوده می شود.

wheelsandmore-ferrari-812-superfast (9)

در کنار اگزوز، ویلز اند مور برای سیستم تعلیق نیز دو کیت در نظر گرفته که با سفارش آنها ارتفاع و هندلینگ ۸۱۲ سوپرفست تا حدی تغییر می کند. کیت اول ۱,۰۰۷ یورو قیمت داشته و در صورت سفارش ارتفاع خودرو ۳۰ میلی متر کاهش می یابد. کیت دوم جک های هیدرولیکی به سیستم تعلیق اضافه می کند تا در صورت مواجهه با دست اندازها بتوان با تغییر ارتفاع براحتی از روی آنها عبور کرد. این کیت نیز ۵,۰۳۳ یورو ارزش دارد.

wheelsandmore-ferrari-812-superfast (9)

در بخش ظاهری ویلز اند مور به ارایه دو مجموعه رینگ بسیار زیبا اکتفا کرده است. برای سفارش هر کدام از این مجموعه ها باید مبلغ ۱۲,۵۹۶ یورو کنار گذاشت؛ رقمی که شاید در ابتدا گزاف به نظر برسد، اما طبیعتا برای فردی که بیش از ۳۰۰ هزار دلار برای ۸۱۲ سوپر فست پرداخت کرده، اصلا مشکل ساز نخواهد بود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato