قیمت احتمالی پژو 508 جدید در بازار ایران؛ رقابت داغ با تلیسمان، سوناتا، اپتیما و کمری

قیمت احتمالی پژو 508 جدید در بازار ایران؛ رقابت داغ با تلیسمان، سوناتا، اپتیما و کمری

در سال ۲۰۱۱ بود که پژو نخستین نسل از سدان پرچمدار خود یعنی ۵۰۸ را رونمایی کرد. با گذشت نزدیک به هفت سال از آن تاریخ این خودروساز فرانسوی تصمیم گرفته که نسل دوم از سدان خانوادگی خود را در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۸ در معرض دید عموم قرار دهد.

نسل فعلی 508 بعد از فیس لیفت
نسل فعلی ۵۰۸ بعد از فیس لیفت

با نزدیک شدن به زمان معرفی، هر از چند گاهی تصاویر جاسوسی و بعضا اطلاعاتی از مشخصات فنی نسل دوم پژو ۵۰۸ در سایت ها و نشریات مختلف ظاهر شده است. در یکی از آخرین موارد این چنینی چند روز پیش تصاویر رسمی و واضحی از ۵۰۸ در نشریه ای لهستانی دیده شده بود.

Peugeot-508-2019 Peugeot-508-2019

ظاهرا با لو رفتن قسمت اعظمی از عکس ها و اطلاعات مربوط به ۵۰۸، صبر پژو پیش از برگزاری نمایشگاه ژنو به سر آمده، چرا که این کمپانی اخیرا تقریبا تمامی تصاویر و مشخصات فنی نسل دوم سدان خانوادگی خود را منتشر کرده است.

Peugeot-508-2019 Peugeot-508-2019

از لحاظ ظاهری این نسل از ۵۰۸ با توجه به فاکتورهایی مثل طراحی خاص جلو پنجره، چراغ های اصلی اخمو در جلو و عقب و همچنین بدون قاب بودن شیشه درها می خواهد ثابت کند که متمایز از هم کلاس های خود است. حال اینکه فرانسوی ها چقدر در ایجاد حس تمایز موفق بوده اند، به واسطه عکس العمل مشتریان و آمار فروش به نوعی مشخص خواهد شد.

Peugeot-508-2019 Peugeot-508-2019

در حالیکه امروزه ابعاد خودروها اکثرا رشد پیدا می کند، ۲۰۱۹ ۵۰۸ بر خلاف این جریان حرکت کرده و کمی کوچک تر از نسل قبل شده است. این خودرو اکنون با ۴.۷۵ متر طول ۸ سانتی متر کوتاه تر گشته و ارتفاع کلی آن ۶ سانتی متر کاهش یافته است. فاصله محوری نیز اینک ۲.۷۹ متر اعلام شده که ۲.۴ سانتی متر کمتر از نسل قبلی است. در مقابل عرض خودرو به اندازه ۲ سانتی متر افزایش یافته است.

Peugeot-508-2019 Peugeot-508-2019

با وجود تحلیل رفتن ابعاد خودرو، حجم صندوق عقب با ۱۴ لیتر افزایش به ۴۸۷ لیتر رسیده، جالب آنکه با خواباندن صندلی های عقب این میزان به ۱,۵۳۷ لیتر افزایش می یابد.

Peugeot-508-2019 Peugeot-508-2019

همانند سایر محصولات پژو، در داخل کابین ۵۰۸ نیز با همان طرح موسوم i-Cockpit مواجه هستیم. فرمان نسبتا کوچک و قرار گرفتن صفحه دیجیتال نشان دهنده های پشت فرمان در ارتفاعی بالاتر دو مورد از شاخص ترین ویژگی های این طرح هستند. داشبورد نسبتا ساده هم در این سدان فرانسوی میزبان یک نمایشگر ۱۰ اینچی لمسی است.

Peugeot-508-2019 Peugeot-508-2019

به منظور خاص تر کردن فضای داخلی، پژو امکان استفاده از انواع پوشش ها و تزئینات چرمی، آلمانترا و چوب را فراهم کرده است. ضمن اینکه نورپردازی زیبا و ماساژورهای صندلی نیز از دیگر ویژگی های قابل ذکر داخل کابین هستند.

Peugeot-508-2019 Peugeot-508-2019

برای تامین نیروی نسل دوم از ۵۰۸ پژو یک موتور بنزینی ۱.۶ لیتری با دو خروجی متفاوت در نظر گرفته است. این موتور بسته به نسخه می تواند ۱۷۷ و ۲۱۷ اسب بخار قدرت تولید کند. نیروی تولیدی توسط این موتور از طریق یک گیربکس هست سرعته خودکار به چرخ ها ارسال می شود.

Peugeot-508-2019 Peugeot-508-2019

در کنار موتور بنزینی، ۵۰۸ دوم با دو موتور دیزلی دیگر قابل انتخاب است. این موتورها ۱.۵ و ۲ لیتر حجم داشته و می توانند در سه نسخه متفاوت ۱۲۸، ۱۵۸ و ۱۷۷ اسب بخار قدرت تولید کنند. برای انتقال قدرت این موتورها علاوه بر گیربکس هشت سرعته مذکور، یک نمونه ۶ سرعته دستی نیز در نظر گرفته شده است. به گفته پژو نسخه هیبریدی شارژی یا همان plug-in نیز در حال توسعه بوده و سال آینده از راه خواهد رسید.

Peugeot-508-2019 Peugeot-508-2019

نسل دوم ۵۰۸ از طیف وسیعی از تجهیزات کمکی راننده بهره می برد. ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل تطبیق پذیر، سیستم حفظ خودرو در بین خطوط، نوربالای خودکار و سیستم تشخیص علایم راهنمایی و رانندگی برخی از این موارد هستند. در صورت نیاز، خریداران می توانند حتی ۵۰۸ را با سیستم دید در شب یا همان Night Vision نیز سفارش دهند.

Peugeot-508-2019

بر اساس برنامه ریزی ها قرار است ۵۰۸ جدید در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ رونمایی شده و فروش آن در اروپا از امسال آغاز شود. درهای این نمایشگاه معتبر جهانی از هفته دوم ماه مارس بروی بازدیدکنندگان گشوده خواهد شد.

در بازار ایران با توجه به قیمت ۲۲۰ میلیونی پژو ۵۰۸ نسل فعلی به نظر می رسد که احتمال قیمت گذاری نسل جدید با رقمی بیش از ۲۴۰ میلیون تومان دور از ذهن نخواهد بود و در این صورت ۵۰۸ می تواند به شکل مستقیم به رقیبی برای تلیسمان، کمری، سوناتا و اپتیما مبدل شود.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato