اپل در سال 2017 بیشترین سهم را از بازار ساعت های هوشمند داشت

درست برخلاف بازار موبایل های هوشمند که طی سال گذشته میلادی دچار کاهش ۰.۵ درصدی عرضه شد، آمار پوشیدنی هایی که در سال کامل ۲۰۱۷ و نیز سه ماهه پایانی همین سال روانه بازار شدند رکوردشکن بوده است.

به گفته موسسه آماری IDC، طی سه ماهه پایانی ۲۰۱۷ میزان عرضه پوشیدنی های هوشمند با رشد ۷.۷ درصدی از ۳۵.۲ میلیون به ۳۷.۹ میلیون دستگاه رسیده است. از طرف دیگر مجموعاً ۱۱۵.۴ میلیون دیوایس در سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه شده که رشد چشمگیر ۱۰ درصدی نسبت به ۱۰۴.۶ میلیون سال ۲۰۱۶ را به همراه داشته.

اطلاعات IDC نشان می دهد که برای نخستین بار، طی سه ماهه پایانی ۲۰۱۷ اپل بیشترین سهم را از این بازار کسب کرده. در بازه زمانی اکتبر الی دسامبر، اپل بالغ بر ۸ میلیون اپل واچ سری ۳ روانه بازار کرده که سهمی ۲۱ درصدی از بازار داشته اند. این رقم، از رشد ۵۸ درصدی عرضه اپل واچ نسبت به سه ماهه پایانی ۲۰۱۶ حکایت دارد که در آن زمان ۱۴.۴ درصد از بازار را مال اپل کرده بود.

بعد از اپل، کمپانی فیت‌بیت در جایگاه دوم به چشم می خورد که با ۵.۴ میلیون دستگاه، سهمی ۱۴.۲ درصدی (در قیاس با سهم ۱۸.۵ درصدی سه ماهه چهارم ۲۰۱۶) از بازار دارد. بعد از آن نیز نام شیائومی با ۴.۹ میلیون دستگاه و هواوی با ۱.۶ میلیون دستگاه در رده سوم و چهارم به چشم می خورند. گفتنی است که هواوی میزان عرضه پوشیدنی های خود را تا دو برابر افزایش داده و ۴.۳ درصد از بازار این دیوایس ها را تحت تملک خود درآورده.

در سال کامل ۲۰۱۷، اپل ۱۷.۷ میلیون ساعت هوشمند عرضه کرد که ۵۶ درصد نسبت به مجموع دیوایس های این کمپانی در سال ۲۰۱۶ بیشتر است. در سالی که گذشت، اپل ۱۵.۳ درصد از بازار پوشیدنی های را به دست گرفت و نزدیک به ۵ درصد به سهم ۱۰.۸ درصدی خود در سال ۲۰۱۶ افزود. شیائومی درست در همان جایگاهی است که طی سال ۲۰۱۶ در آن قرار داشت و با رشد منفی ۱.۴ درصدی، کماکان در رده دوم دیده می شود.

فیت‌بیت در این بین سال سختی را پشت سر گذاشت و به جایگاه سوم سقوط کرد. کاهش ۳۲ درصدی عرضه نسبت به سال کامل ۲۰۱۶، سهم این کمپانی را از ۲۱.۵ درصد سابق به ۱۳.۳ درصد رساند. بعد از این ها نیز دو کمپانی گارمین و فاسیل بیشترین دیوایس ها را به عرضه کرده اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟