کمپانی میزو پتنتی را از دوربین درون نمایشگر ثبت کرده است

کمپانی میزو پتنتی را از دوربین درون نمایشگر ثبت کرده است

کمپانی میزو اخیرا پتنتی را از موبایلی تمام صفحه ثبت کرده که ماژول دوربین آن درون نمایشگر تعبیه شده است.

با گسترش محبوبیت نمایشگرهای تمام صفحه کمپانی های مختلف شروع به توسعه راه حل هایی برای کاهش هرچه بیشتر حاشیه های نمایشگر کرده اند.

میزو
پتنت جدید میزو

برای مثال شرکت هایی از قبیل سامسونگ سنسور اثر انگشت را به پنل پشت انتقال داده و اپل به استفاده از فناوری دیگر روی آورده ، با این حال سنسور دوربین سلفی و اسپیکر مکالمه کماکان در پنل جلو جا خوش کرده اند.

در این راستا کمپانی ویو که اخیرا از موبایل X20 Plus UD با سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر رونمایی کرده، در MWC مدلی مفهومی را به نمایش گذاشت که دوربین سلفی آن به جای آنکه در بریدگی یا در پایین موبایل قرار بگیرد، پشت نمایشگر مخفی شده و می‌تواند در مواقع نیاز بیرون آمده و عکس برداری کند.

یکی از ضعف های این طرح ۰.۸ ثانیه زمانی است که صرف بیرون آمدن دوربین شده و ممکن است به از بین رفتن سوژه منجر شود؛ حالا کمپانی میزو پتنتی را ارائه کرده که روی کاغذ از دوربین مخفی شونده بهتر به نظر می رسد.

در این طرح نمایشگر از گرافین تولید می شود که اجازه عبور نور و برخورد آن به سنسور را می دهد. از این فناوری احتمالا می توان برای قابلیت های امنیتی مبتنی بر شناسایی چهره از قبیل Face ID نیز استفاده کرد، هرچند پتنت اطلاعات کاملی را در این باره ارائه نمی کند.میزودر ماه های گذشته شایعات بسیاری درباره توسعه موبایلی به نام «۱۵ پلاس» توسط میزو به گوش می رسد که از نمایشگر کاملا بدون حاشیه بهره برده و گزینه ای مناسب برای تعبیه این فناوری به شمار می رود.

با این حال فناوری های مختلف از مرحله پتنت تا پیاده سازی راه پر و پیچ خمی را پیش رو دارند و ممکن است هرگز به دست کاربران نرسند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato