بلندپروازی به سبک چینی ها؛ سوپر اتومبیل تک رولز RenRS در ژنو معرفی شد

بلندپروازی به سبک چینی ها؛ سوپر اتومبیل تک رولز RenRS در ژنو معرفی شد

بلندپروازی به سبک چینی ها؛ سوپر اتومبیل تک رولز RenRS در ژنو معرفی شد

حضور خودروسازان چینی در نمایشگاه های معتبر جهانی رفته رفته به یک اتفاق عادی تبدیل می شود. نگاهی به چند نمایشگاه معتبر برگزار شده در سال های اخیر نشان می دهد که چینی ها آرزوهای بزرگی در سر داشته و قصد دارند به بازارهای اصلی نظیر اروپا و ایالات متحده ورود پیدا کنند.

کانسپت برقی GAC در نمایشگاه خودروی دیترویت
کانسپت برقی کمپانی چینی GAC در نمایشگاه خودروی دیترویت

نمایشگاه خودروی ژنو نیز که اینک در حال برگزاری است، از این قاعده مستثنی نبوده و میزبان چند خودروساز از سرزمین اژدهای زرد خواهد بود. یکی از شرکت های چینی که برای چندمین بار در ژنو حاضر می شود، تِک رولز (Techrules) نام دارد.

techrules-ren-rs

این شرکت که به خاطر پیشرانه انقلابی توربینی و ارایه اتومبیل های اسپرت در کانون توجه قرار گرفته، در نمایشگاه ژنو امسال نیز با یک سورپرایژ ویژه حاضر شده است.

techrules-ren-rs

ابر اتومبیل RenRS سورپرایزی است که تک رولز در غرفه خود به نمایش گذاشته؛ این خودروی مسابقه ای دارای یک صندلی بوده و بر اساس مدل Ren که سال گذشته در ژنو رونمایی شد، شکل گرفته است.

اتومبیل اسپرت سه نفره Ren، نماینده تک رولز در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۷

همانند Ren، سوپر اتومبیل RenRS نیز از تکنولوژی شارژ مجدد توربینی بهره برده می برد. در این تکنولوژی پیشرانه الکتریکی موجود از طریق یک توربین شارژ می شود.

techrules-ren-rs

به گفته مقامات تک رولز، RenRS در دو نسخه ارایه خواهد شد. نیروبخش مدل استاندارد چهار موتور برقی مستقل است که در مجموع ۸۵۸ اسب بخار قدرت و ۱۵۶۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کنند.

techrules-ren-rs

اما نسخه قدرتمندتر علاوه بر یک موتور مستقل برای هر چرخ، به دو موتور دیگر بر روی اکسل های خود مجهز خواهد شد. با تکیه بر ۶ موتور موجود، این نسخه در مجموع ۱۲۸۷ اسب بخار قدرت و ۲۳۴۰ نیوتن متر گشتاور دارد که در نوع خود کم نظیر است.

techrules-ren-rs

با این پیشرانه خارق العاده RenRS شتاب صفر تا صد را در عرض ۳ ثانیه محقق کرده و قادر است به حداکثر سرعت ۳۳۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. با این آمار و ارقام خیره کننده تک رولز RenRS می تواند یکی از سریع ترین خودروهای ساخت چین لقب بگیرد.

techrules-ren-rs

وظیفه تامین انرژی مورد نیاز موتورها بر عهده پک باتری ۲۸.۴ کیلووات ساعتی گذاشته شده است. این باتری در مواقع لازم به واسطه تکنولوژی میکرو توربین دیزلی شارژ می شود. آنطور که تک رولز ادعا کرده مدل قوی تر سوپر اتومبیل RenRS با ۸۰ لیتر گازوئیل می تواند تا ۱۱۷۰ کیلومتر مسافت را پشت سر بگذارد.

techrules-ren-rs

درباره قیمت یا زمان دقیق ارایه این خودروی سریع چینی هنوز حرفی به میان نیامده، اما بد نیست بدانید که تک رولز نتوانست به قول خود مبنی بر تولید مدل خیابانی Ren تا اوایل سال ۲۰۱۸ جامه عمل بپوشاند. این کمپانی مدعی شده که مدل مذکور تا ۲ سال آینده به خیابان ها راه خواهد یافت.

techrules-ren-rs

ناگفته نماند به غیر از تک رولز، کمپانی چینی دیگری با اتومبیلی مجهز به تکنولوژی توربین شارژ کننده باتری در ژنو حضور دارد. این استارتاپ گروه Hybrid Kinetic نام داشته و از یک خودروی مفهومی به اسم HK GT رونمایی خواهد کرد. این اتومبیل کانسپت توسط استودیوی معروف پینین فارینا طراحی شده است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل