ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

روسیه
تکنولوژی

روسیه از تلاش هکرها برای اخلال در انتخابات ریاست جمهوری خبر می دهد

روسیه، کشوری که خود به دخالت در انتخابات کشورهای دیگر از جمله آمریکا متهم شده، حالا از تلاش هکرهای خارجی برای ایجاد اخلال در روند انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داده است. مقامات رسمی ...

یونس مرادی
نوشته شده توسط یونس مرادی | ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۶:۳۰

روسیه، کشوری که خود به دخالت در انتخابات کشورهای دیگر از جمله آمریکا متهم شده، حالا از تلاش هکرهای خارجی برای ایجاد اخلال در روند انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داده است.

مقامات رسمی مسکو مدعی شده اند که وب سایت کمیسیون انتخاباتی توسط هکرهایی با IP پانزده کشور مختلف مورد حمله قرار گرفته است.

بیانیه ای «الا پامفیلوا»، رییس ستاد انتخابات این کشور درباره این حملات توسط آژانس های خبری «اسپوتنیک» و «تاس» منتشر شده است:

بین ساعت 2 تا 5 صبح روز انتخابات هکرها حملات از طریق حملات «محروم سازی از سرویس توزیع شده» یا DDoS حجم عظیمی داده از  IPهای مختلف را به سرور وب سایت انتخابات فرستاده اند تا سرویس دهی عادی آن به کاربرانش دچار اختلال شده و از دسترس خارج شود.

هدف این هکرها از حمله به سرورهای روسی چندان مشخص نیست چرا که پیش از انتخابات اصلی ترین رقیب پوتین به نام «الکسی ناوالنی» از شرکت در این رقابت محروم شده بود و رییس جمهور کنونی رقیب قدری پیش روی خود نمی دید.پیش از این مسکو به تلاش برای دخالت در انتخابات و اخلال در دموکراسی 20 کشور در سراسر دنیا با استفاده از حملات سایبری و جنگ اطلاعاتی متهم شده بود.

کنگره آمریکا در ماه های گذشته کرملین را به تلاش برای دخالت در 19 کشور اروپایی از اسکاندیناوی و بالتیک گرفته تا بریتانیا و فرانسه متهم کرده بود.

بر این اساس آژانس تحقیقات اینترنتی روسیه از سال 2013 در حال همکاری با دولت این کشور بوده و با ورود به تجارت های مختلف، فعالیت های واقعی خود را پوشانده است. این آژانس صدها نفر را به استخدام خود درآورده و از آنها برای به راه اندازی «جنگ اطلاعاتی علیه ایالات متحده آمریکا» استفاده کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • آریا
    آریا | ۲۹ اسفند ۱۳۹۶

    روسیه دوباره دم درآورده. باید دمش رو قیچی کرد

مطالب پیشنهادی