تصادف مرگبار خودروی بدون راننده اوبر با یک زن عابر پیاده در آریزونا [تماشا کنید]

یکشنبه شب یکی از خودروهای بدون راننده کمپانی اوبر در حال انجام تست های خود در شهر Tempe ایالت آریزونا بود که با یک زن عابر پیاده برخورد کرده و منجر به مرگ او شده است. به دنبال این حادثه تلخ شرکت مذکور حرکت تمام خودروهای بدون راننده اش را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است.

حادثه مذکور در ساعت ۱۰ شب و در خیابانی خلوت به وقوع پیوسته و در آن زنی ۴۹ ساله به نام «الینا هرزبرگ» جان خود را از دست داده است. گرچه ولووی شرکت اوبر در زمان تصادف در حالت هدایت خودکار قرار داشته، اما ظاهراً راننده احتیاط «رافائل واسکوئز» نیز در پشت فرمان آن قرار داشته است، گرچه واضح است که او نیز نتوانسته از بروز تصادف جلوگیری نماید.

شرکت اوبر بلافاصله در بیانیه ای تاسف و همدردی خود را با خانواده الینا اعلام داشته و تاکید کرده است که تمام تلاش خود را برای همکاری با مقامات محلی برای کشف علت بروز این تراژدی به کار خواهد بست.

همان طور که اشاره شد حرکت خودروهای تست این شرکت در شهرهای مختلف ایالات متحده به حالت تعلیق درآمده و تا مشخص نشدن علت حادثه و رفع نقص احتمالی از سر گیری نخواهد شد.

تحقیقات اولیه پلیس محلی نشان می دهد که خودروی بدون راننده اوبر در زمان تصادف حدود ۴۰ مایل (۶۴ کیلومتر در ساعت) سرعت داشته و در لحظه مواجهه با الینا هرزبرگ نشانه ای از کاهش سرعت برای تلاش جهت عدم برخورد با او مشاهده نشده است. ضمن این که راننده نیز در وضعیت هوشیاری کامل قرار داشته است.

تصادف وولوی بدون راننده اوبر

گرچه این نخستین بار است که یک عابر پیاده در اثر برخورد با خودروی بدون راننده جان خود را از دست می دهد، اما این نخستین تصادف اتوموبیل های خودران اوبر به شمار نمی رود. حدود یک سال قبل نیز یکی از خودروهای تست این شرکت در برخورد با خودرویی دیگر واژگون شده بود. گرچه در آن حادثه تقصیری متوجه خودروی بدون راننده اوبر نبوده است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟