شروعی سبز برای سال ۲۰۱۸؛ فروش عجیب خودروهای الکتریکی در آلمان

شروعی سبز برای سال ۲۰۱۸؛ فروش عجیب خودروهای الکتریکی در آلمان

افزایش فروش خودروهای الکتریکی در آلمان در کنار افزایش تقاضا برای نسخه های هوشمند این خودروها همچنان ادامه دارد.

به طور کلی در ماه ژانویه ۵۶۳۴ دستگاه خودروی برقی در آلمان به فروش رفته که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایشی ۹۷ درصدی را تجربه کرده است. این حجم فروش به این معنی است که خودروهای الکتریکی توانسته اند در ماه ژانویه به طور دقیق ۲.۰۹ درصد از بازار وسایل نقلیه را تصاحب کنند.

محبوب ترین مدل پلاگینی که در ماه های اخیر در آلمان به فروش رفته، خودروی الکتریکی هوشمند اسمارت فورتو است که در ماه ژانویه ۷۲۹ مورد تقاضای خرید برای آن ثبت شده است.

مدل های دیگری که در ماه ژانویه در آلمان از فروش خوبی برخوردار بوده اند عبارت اند از فولکس واگن گلف الکتریکی، کیا سول EV، بی ام و i3 و رنو ZOE  که به ترتیب برای هر دو مدل نخست ۴۵۰ مورد نام نویسی و برای مابقی مدل ها نیز ۳۵۹ و ۲۹۹ نام نویسی صورت گرفته است.

به نظر می رسد که تسلا در ماه ژانویه در آلمان فروش خوبی را تجربه نکرده و از مدل های اس و مدل های ایکس این کمپانی به ترتیب ۴۵ و ۱۷ مدل به دست خریدار رسیده است. این آمار فروش حتی از اوپل آمپرا نیز که ۶۷ مورد تقاضا برای آن وجود داشته کمتر است.

در دنیای خودروهای هیبریدی بی ام و همچنان بیشترین محبوبیت را در سرزمین مادری خود داشته و این کمپانی موفق شده ۶۴۰ دستگاه از خودروی های هیبریدی خود را در یک ماه به فروش برساند. بعد از بی ام و مرسدس بنز و فولکس واگن قرار داشته که به ترتیب ۵۹۰ و ۵۳۰ نام نویسی برای خرید محصولات هیبریدی این دو کمپانی ثبت شده است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato