ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

سنگاپور می گوید هکرهای ایرانی به داده های تحقیقاتی و دانشگاهی این کشور دستبرد زده اند

بر اساس ادعای وزارت علوم و آژانس امنیت سایبری سنگاپور، هکرهای ایرانی به دانشگاه ملی سنگاپور، دانشگاه مدیریت سنگاپور، دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور و دانشگاه فناوری نان یانگ حمله کرده اند. در این حمله ...

سینا گلستانه
نوشته شده توسط سینا گلستانه | ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۶:۴۵

بر اساس ادعای وزارت علوم و آژانس امنیت سایبری سنگاپور، هکرهای ایرانی به دانشگاه ملی سنگاپور، دانشگاه مدیریت سنگاپور، دانشگاه فناوری و طراحی سنگاپور و دانشگاه فناوری نان یانگ حمله کرده اند. در این حمله رمز عبور ۵۲ حساب کاربری برای ورود به کتابخانه آنلاین و دسترسی به مقاله های علمی به روش فیشینگ فاش شده هرچند اطلاعات حساسی به سرقت نرفته است.

حمله اخیر مشابه حمله های انجام گرفته به ۱۴۴ دانشگاه آمریکایی به نظر می رسد که دولت این کشور اعتقاد دارد توسط هکرهای ایرانی انجام گرفته و پس از آن ۱۰ شخص و ۱ شرکت ایرانی را به لیست تحریم های خود اضافه کرد.

از طرف دیگر سنگاپور با وجود وسعت و جمعیت اندک خود، رتبه نخست حملات سایبری در سطح جهان را در اختیار دارد و عجیب است که تا این اندازه مورد حمله سایبری قرار می گیرد. مدتی قبل هم شاهد بودیم حملاتی به روش «تهدید پیشرفته و مستمر» به دانشگاه های این کشور صورت گرفت که البته به حمله اخیر منصوب به هکر های ایرانی ارتباطی ندارد.

دولت سنگاپور در پی حملات اخیر به دانشگاه های خود دستور داده گذرواژه های مورد استفاده را تغییر داده و امنیت شبکه های موجود را با دقت بررسی نمایند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • ramin 20i
  ramin 20i | ۱۶ فروردین ۱۳۹۷

  دمشون گرم....

 • Mtaahaa
  Mtaahaa | ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

  حالا سنگاپور از نظر علمی چی داره?

 • مرد نامرئی
  مرد نامرئی | ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

  تو دیگه بیخیال شو اخوی به خدا پر شدیم دیگه جا نمونده همین عربستان برای سیاه کردن 30 سال اینده کفاف می کنه !!!

مطالب پیشنهادی