نتیجه عجیب یک تحقیق؛ 75 درصد آمریکایی ها مخالف فناوری خودران هستند

نتیجه عجیب یک تحقیق؛ 75 درصد آمریکایی ها مخالف فناوری خودران هستند

با توجه به روند کنونی تردیدی نیست که آینده صنعت خودرو با فناوری خودران گره خورده است. با وجود مزایای پرشمار به نظر می رسد هنوز این فناوری چندان تکامل نیافته و سیستم های مربوط به آن نمی توانند جایگزین راننده شوند. حتی در صورت تکامل اینکه آیا این فناوری با استقبال روبرو خواهد شد یا خیر، پاسخی قاطع و مطمئن ندارد.

اخیرا یک موسسه تحقیقاتی به میان مشتریان بازار خودرو رفته و درباره فناوری خودران از آنها نظرسنجی کرده است. در این تحقیق که بین ۲۷ نوامبر و ۸ دسامبر سال گذشته انجام شده، از ۲۱,۵۴۹ نفر نظرسنجی به عمل آمده است. این افراد بین ۱۸ الی ۲۴ سال سن داشته و اهل ۲۸ کشور مختلف بوده اند.

بر اساس یافته های این تحقیق حدود یک چهارم آمریکایی ها و کمتر از ۲۰ درصد از کانادایی ها طرفدار اتومبیل های خودران بوده و یا نسبت به استفاده از آنها تمایل نشان می دهند.

در خارج از آمریکای شمالی میانگین افراد علاقه مند به فناوری خودران ۳۰ درصد برآورد شده که این رقم نیز چندان چشمگیر نیست؛ مخصوصا اینکه ۲۴ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی کاملا مخالف ایده اتومبیل های خودران بوده و گفته اند که هرگز از این دسته از وسایل نقلیه استفاده نخواهند کرد.

در این بین ۳۷ درصد از افراد اعلام کرده اند که دوست دارند اتومبیل هایشان به فناوری نیمه خودران مجهز باشند، ۱۲ درصد نیز به استفاده از ناوگان اتومبیل های خودران به اشتراک گذاری مسیر اظهار علاقه کرده اند.

آمریکایی ها البته نسبت به تکنولوژی هایی مثل پارک خودکار و کروز کنترل تطبیق پذیر علاقه نشان داده اند. ۵۸ درصد از افراد نظرسنجی شده در ایالات متحده گفته اند که در صورت تجهیز به فناوری پارک خودکار از آن استفاده می کنند؛ ۵۳ درصد نیز گفته اند که از فناوری خوران در اتوبان ها و سفرهای طولانی بهره می گیرند.

Tesla Autopilot

نظرسنجی موسسه Ipsos یک نکته بسیار جالب نیز دارد. طبق این نظرسنجی ۵۸ درصد از دموکرات ها و ۶۷ درصد از جمهوری خواهان خود را به عنوان علاقه مندان خودرو معرفی کرده اند. به عبارت دیگر طیف بیشتری از افرادی که در نظرسنجی Ipsos شرکت داشته اند، تمایلی نسبت به فناوری خودران نداشته و مایل هستند کنترل کننده خودرو خودشان باشند.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato