ظاهراً ال جی در آزمون اپل رد شده؛ احتمال عدم موفقیت در تست کیفی نمایشگر آیفون 2018

ظاهراً ال جی در آزمون اپل رد شده؛ احتمال عدم موفقیت در تست کیفی نمایشگر آیفون 2018

اپل احتمالاً قصد دارد در سال جاری میلادی سه مدل آیفون را معرفی نماید و حالا تنها چند ماه مانده به عرضه این گوشی ها به بازار، وال استریت ژورنال خبر می دهد که کوپرتینویی ها در ساخت نمایشگر یکی از این گوشی ها به مشکل برخورده اند و تلاش آنها برای سپردن تولید این ماژول به ال جی به بن بست خورده است.

ظاهراً ال جی نتوانسته به بازده و استاندارد مد نظر اپل دست یابد

بنا بر گزارش اخیر مشخص شده که وابستگی اپل به سامسونگ موجب گشته اپل برای تأمین نمایشگر آیفون Xs پلاس که قرار است گران قیمت ترین آیفون سال ۲۰۱۸ باشد، با مشکلاتی مواجه شود و راه حل را در همکاری با ال جی ببیند که البته این تصمیم نیز راه به جایی نبرده است.

قرار بوده نمایشگر های OLED آیفون مورد اشاره، توسط سامسونگ تولید شوند. البته اپل تلاش کرده بود با ال جی نیز وارد همکاری شود تا بتواند از انحصار گرایی سامسونگ در این زمینه جلوگیری کند. با این حال ال جی نتوانسته به زمان بندی از پیش تعیین شده برای تولید نمایشگرهای OLED مورد نظر اپل دست پیدا کند و به نظر می رسد موفق نشده به استانداردهای کیفی و بازده مورد نظر اپل دست پیدا کند، به این ترتیب تولید، تنها به سامسونگ واگذار شد.

بنا بر گزارش ها ال جی فاقد دستگاه های پیشرفته ای است که سامسونگ در اختیار دارد

همچنین این گونه اعلام شده که ال جی فاقد تجهیزات تولید پیشرفته ای است که سامسونگ در اختیار دارد، که این موضوع نیز یکی از مشکلات دیگری است که ال جی را از تولید نمایشگرهای OLED مورد نیاز برای آیفون های آتی باز داشته. پیش از این نیز تحلیلگران بارها در مورد اینکه اپل در پی یک تولید کننده نمایشگر OLED دیگر برای آیفون های آتی خود است، خبر داده بودند. لازم به یادآوری است که نمایشگر آیفون ۱۰ (بررسی دیجیاتو) نیز توسط سامسونگ ساخته شده اند.

این موضوع که سامسونگ تنها سازنده نمایشگرهای مورد نیاز آیفون است، موجب شده که کمپانی کره ای بتواند قیمت عرضه این ماژول ها را کنترل کند و به نظر می رسد با مسائلی که اکنون ال جی با آنها مواجه است، در حال حاضر راه حلی برای این مشکل اپل وجود ندارد.

ال جی در گوشی V30 خود از نمایشگر OLED ساخت خودش بهره برده

با این حال ال جی در موبایل های خود از جمله V30 از نمایشگرهای OLED ساخت خود استفاده می کند که البته بنا بر ادعای وبسایت خبری ورج، کیفیت نمایشگر این گوشی چندان تعریفی ندارد. کمپانی یاد شده همچنین پیش از این نمایشگرهای مورد نیاز برای موبایل پیکسل ۲ اکس ال را تولید کرده بود که بر اساس گزارش ها به نظر می رسید کیفیت آن بستگی به شانس خریداران گوشی هوشمند اخیر گوگل دارد.

نظرات ۴۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato