بازگشت API های مرتبط به موبایل در ویندوز، آیا سرفس فون در راه است؟

بازگشت API های مرتبط به موبایل در ویندوز، آیا سرفس فون در راه است؟

سال گذشته مایکروسافت API های مرتبط به موبایل را از بیلدهای ویندوز ۱۰ حذف کرد که نشان دهنده فاصله گرفتن آنها از توسعه پلتفرم ویندوزی یکپارچه برای دستگاه های مختلف بود.

با این خبرهایی از بازگشت API های مربوط به موبایل را در «ردستون ۵» به گوش می رسد که به عنوان به روزرسانی Fall Creators سال جاری میلادی منتشر خواهد شد. این مسئله بار دیگر گمانه زنی ها درباره عرضه سرفس فون توسط مایکروسافت را تقویت کرده است. تا کنون شایعات بسیاری درباره توسعه یک موبایل توسط کمپانی آمریکایی منتشر شده و در حالی که برخی «اندرومدا» را همان سرفس می دانند، عده ای دیگر آنها را پروژه های مستقل قلمداد کرده اند.سرفس فون

API یا «رابط برنامه نویسی کاربردی» مجموعه ای از ابزارها و دستورالعمل  ها برای توسعه دهندگان است که فریم ورک تولید نرم افزار برای پلتفرم های خاص و با قابلیت های ویژه را در اختیار آنها قرار می دهد. مایکروسافت قبلا این قابلیت را در بیلدهای ویندوز حذف کرده بود و به توسعه دهندگان نرم افزار اجازه استفاده از ابزارهای موبایلی در ویندوز را نمی داد.

اگرچه کمپانی ساکن ردموند APIها مذکور را در نسخه های جدید غیر فعال کرد اما روی توسعه کامپیوترهای همیشه متصل ویندوزی مبتنی بر ARM تمرکز کرده است. این کامپیوترها با برخورداری از چیپست های اسنپدراگون و قابلیت اتصال به LTE به بازار نیز عرضه شده اند، بنابراین بازگشت APIها نمی تواند ارتباط چندانی به این سیستم ها داشته باشد و از اینرو برخی عقیده دارند که هدف اصلی مایکروسافت امکان توسعه اپلیکیشن برای سرفس فون است که انتظار می رود از قلم استایلوس پشتیبانی کرده و نمایشگری تاشو داشته باشد. این اواخر خبرهایی بسیاری در مورد عرضه موبایل های تاشو توسط کمپانی های مختلفی از ZTE گرفته تا سامسونگ شنیده می شود اما احتمال دارد مایکروسافت با رونمایی از سرفس فون از آنها پیشی بگیرد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato