فایل اکسپلورر ویندوز بالاخره به تم تاریک مجهز می‌شود

اگر به خاطر داشته باشید، همزمان با انتشار آپدیت سالیانه ویندوز ۱۰ (موسوم به Anniversary Update)  بود که تم تاریک برای بخش‌های مختلف این سیستم عامل معرفی شد. اما از آن زمان تا کنون اپلیکیشن «فایل اکسپلورر» ویندوز از وجود این قابلیت محروم بوده است.

خوشبختانه طبق شواهدی که یکی از کاربران از آخرین بیلد ویندوز ۱۰ (بیلد ۱۷۶۵۰) بدست آورده، احتمال دارد که با آمدن به‌روزرسانی بعدی سیستم عامل شاهد تم تاریک برای فایل اکسپلورر هم باشیم.

آپدیت رد استون ۵ پاییز امسال از راه می رسد

کاربر رافائل ریورا ادعا می‌کند که این خصوصیت به طور مخفی در آخرین بیلد ویندوز قرار گرفته و ظاهرا در مراحل اولیه توسعه خود به سر می‌برد. برای دسترسی به این خصوصیت هم لازم است که حتما جزو کاربران اینسایدر حاضر در فست رینگ ویندوز باشید.

اما در آینده، در صورت ارائه حالت تاریک در آپدیت نهایی (که پاییز امسال با نام رمز رد استون ۵ از راه می رسد) همه می‌توانند به این خصوصیت از طریق روشن و خاموش کردن یک سوئیچ مجزا در فایل اکسپلورر دسترسی پیدا کنند.

بد نیست بدانید که تم تاریک در طول تاریخ، همیشه طرفداران پر و پا قرصی میان کاربران ویندوز داشته و در صورت ارائه آن برای فایل اکسپلورر این نرم‌افزار به نخستین برنامه وین ۳۲ ای تبدیل می‌شود که تم تاریک را به طور مجزا دریافت می‌کند.

در هر صورت برای روشن شدن موضوع لازم است تا ارائه آپدیت رد استون ۵ منتظر بمانیم.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟