نرخ رضایتمندی کاربران از آیفون 10 برابر با ۹۷ درصد اعلام شد

نرخ رضایتمندی کاربران از آیفون 10 برابر با ۹۷ درصد اعلام شد

اخیرا موسسه ای به نام Creative Strategies پژوهشی را روی ۱۷۰۰ دارنده آیفون ۱۰ انجام داده تا از میزان رضایت آنها در گوشی خود باخبر شود.

آنها در تحقیق خود بیشترین تمرکز را روی جمعیتی قرار دادند که زودتر از سایرین این محصول را خریداری کرده بودند چراکه به باورشان این گروه بالاترین سطح رضایتمندی را از آیفون خود داشتند.

در این تحقیق دارندگان آیفون نمره رضایت ۹۷ را به موبایل خود داده اند. در اینجا بد نیست توضیح بدهیم که این نمره از ترکیب کاربرانی تشکیل می شود که رضایت و رضایت زیاد از موبایل خود داشته اند.

از این تعداد نیز ۸۵ درصد دارندگان آیفون ۱۰ اعلام کردند که از موبایل خود بسیار راضی هستند.

چرا کاربران تا این اندازه از آیفون ۱۰ رضایت دارند؟

علاوه بر این مشخص شد که چرا مشتریان تا این اندازه از آیفون ۱۰ رضایت داشته اند. آیفون ۱۰ اپل در هفت گروه نمره ای بالاتر از ۹۰ را به خود اختصاص داد که از این تعداد نیمی از آنها نیز امتیاز تقریبا ۱۰۰ را دریافت کردند.

این گروه ها نیز مواردی چون طراحی، سرعت، کیفیت تصویر، ژست های حرکتی، FaceID نمایشگر و باتری را شامل می شد و باید بگوییم که همگی شان از امتیاز خوبی نزد کاربران برخوردار بودند.

این نتایج نشان می دهند که سرمایه گذاری و تمرکز اپل روی طراحی و به خصوص کنترل ژست های حرکتی به بار نشسته است.

شاید به نظرتان عجیب بیاید اما سیری پایین ترین امتیاز را از نظر رضایتمندی مشتریان در میان تمامی امکانات بررسی شده کسب نمود و ظاهرا تنها ۲۰ درصد از خریداران آیفون ۱۰ از این قابلیت رضایت داشته اند.

Creative Strategies در این باره توضیح داده که انتظار می رفت پردازنده آیفون ۱۰ توانایی ها و قابلیتهای سیری را به میزان چشمگیری بهبود داده و به نحوی برای این دستیار دیجیتالی بهینه سازی شده باشد و اساسا به همین خاطر بوده که آنها سیری را هم در نظرسنجی خود گنجانده بودند.

این داده ها نشان می دهند که حتی در میان سرسخت ترین طرفداران اپل نیز سیری همچنان مسیری طولانی را برای کسب رضایت آنها در پیش دارد.

روی هم رفته هم اینطور به نظر می رسد که آیفون ۱۰ حسابی به مذاق کاربران اپل خوش آمده و حتی با وجود آنکه گزارش شده فروش این محصول در هفته های اخیر دچار کاهش شده اما اپل می تواند در ساخت موبایل های آینده اش این محصول را الگو قرار دهد.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato