همه چیز درباره آیفون 13
گمرک خبر داد: افزایش 229 درصدی واردات موبایل نسبت به فروردین سال گذشته

گمرک خبر داد: افزایش 229 درصدی واردات موبایل نسبت به فروردین سال گذشته

بنا به اطلاعات کانال ارتباطی سازمان گمرک کشور، در نخستین ماه سال‌جاری تعداد ۲۴۹ هزار و ۱۵۴ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۴۵ میلیون و ۴۱۴ هزار دلار وارد کشور شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد ۹۶ درصد و از حیث ارزش ۲۲۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

این آمار در حالی ارائه می‌شود که در فروردین ماه سال ۹۶ تعداد ۱۲۷ هزار و ۱۸ دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۱۳ میلیون و ۷۹۰ هزار دلار به کشور وارد شده بود.
همچنین اعلام شده که در فروردین ماه امسال تعداد یک هزار و ۳۴ دستگاه خودرو به ارزش ۲۳ میلیون و ۶۵۱ هزار دلار به کشور وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۷۳ درصدی و از حیث ارزش ۷۷ درصد کاهش داشته است.

گمرک ایران به واردکنندگان تلفن همراه مسافری و تجاری هشدار داده تا در ثبت کد شناسه بین المللی (IMEI) گوشی ها در سامانه گمرک دقت کنند چرا که در صورت هر گونه مغایرت و اشتباه در ثبت این کد با مشخصات گوشی تلفن همراه امکان فعال سازی و رجیستری وجود نخواهد داشت.

گفتنیست تمامی کالاهای خروجی از گمرکات سراسر کشور کد رهگیری دارند و اطلاعات کالاهای ورودی و خروجی از گمرکات کاملا شفاف و روشن است که با استفاده از این کد رهگیری می توان اطلاعات مربوط به شخص، کارت بازرگانی، کالای ورودی و خر‌وجی و ارزش آن را بررسی کرد.

کدهای رهگیری سازمان گمرک جدا از موارد فوق می‌تواند اطلاعات کامل‌تری را نیز همچون شماره کامیون، هویت راننده آن و اینکه کالا به چه انباری برده شده را نیز در اختیار قرار دهد.

طبق آخرین اخبار این سازمان اعلام شده که گمرک بانک اطلاعاتی‌ را ایجاد کرده که نشان می دهد در چه شهری، چقدر کالا از کدام گمرک، در کدام ‌انبار تخلیه شده است. این موارد نشان از عزم جدی گمرک برای مبارزه با کالای قاچاق می‌دهد و به‌نظر می‌رسد سال ۹۷ می‌تواند پله‌ای برای رسیدن به این مهم باشد.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato