جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

سیستم خودران تسلا از وقوع تصادفی مرگبار با یک کامیون جلوگیری کرد [تماشا کنید]

چند وقتی است که تسلا یک سیستم رانندگی خودران به نام اتوپایلوت در ماشین‌هایش به کار گرفته است. البته‌ این ویژگی به جای آن که یک سیستم رانندگی اتوماتیک کامل باشد، هنوز دستیاری پیشرفته برای رانندگی به حساب می‌آید و هنوز نتوانسته امنیت خود را به طور کامل اثبات کند اما به تازگی یک ویدیو از سیستم خودران تسلا منتشر شده و نشان می‌دهد آنقدر‌ها هم که گفته می‌شود ناکارآمد نیست و می‌تواند ماشین‌ها را از میان موانع به سلامتی رد کند.

در این ویدیو یک ماشین تسلا‌ مدل X سعی دارد مسیر بزرگراهی در ایالت کارولینای جنوبی آمریکا را طی کند. همه چیز در شرایط خوبی به سر می برد که ناگهان یک کامیون مسیر این ماشین الکتریکی را قطع می‌کند اما سیستم اتوپایلوت این بار موفق می‌شود که در یک صدم ثانیه مسیر خود را تغییر داده و خود را از جلوی این کامیون به کنار بکشد. پس از این اتفاق راننده، کنترل ماشین را در دست گرفته و با رفتن به لاین سرعت، سعی می‌کند از کامیون سبقت بگیرد.

یوتیوبری معروف، کل این عملیات نجات بخش که توسط سیستم خودران تسلا X انجام شده را به طور کامل ضبط کرده و آن را در سایت یوتیوب با دیگر کاربران به اشتراک گذاشته است.

البته همین یوتیوبر چند وقت پیش نیز ویژگی امنیتی دیگری از ماشین‌ها تسلا را به نمایش گذاشته بود. در این ویدیوی قدیمی نیز سیستم مذکور موفق شده با آرام کردن ماشین از وقوع تصادف جلوگیری کرده و به یک کامیون برای وارد شدن به لاین دیگر از بزرگراه هشدار دهد.

چندی پیش یک دستگاه اتومبیل الکتریکی تسلا Model X در کالیفرنیای امریکا تصادفی مرگبار کرد و تبدیل به یکی از خبرهای داغ این کشور شد. پس از آن کارشناسان ادعا کردند که سیستم خوردان تسلا توانایی شناسایی درست خطوط قرمز رنگ جداکننده خطوط خیابان را ندارد و سیستم ترمز آن ها قادر به شناسایی یک جسم ثابت در جلوی خودرو نیست.

پیش از این بارها تسلا در مورد غیرقابل اعتماد بودن سیستم اوتوپایلوت به خریدارن این کمپانی هشدار داده بود که این سیستم هنوز به اندازه کافی رشد نکرده. بنابراین بهتر است رانندگان دست های خود را روی فرمان خودرو قرار دهند تا در صورت بروز اتفاق غیر منتظره بتوانند عکس العمل نشان دهند.

با اینکه منتشر شدن این ویدیو، به نوعی کارآمد بودن این سیستم را تایید کرده اما هنوز هم قادر نخواهد بود اعتبار از دست رفته شرکت تسلا را برگرداند.

منبع:
mashable

مطالب مرتبط

سیستم اتوپایلوت تسلا خیابان را چگونه می‌بیند [تماشا کنید]

به تازگی ویدیویی در فصای مجازی منتشر شده و نشان می‌دهد که سیستم اتوپایلوت تسلا خیابان و اتوبان را به چه شکلی مشاهده می‌کند. این فیلم به طور دقیق نشان می‌دهد که سیستم اتوپایلوت تسلا که در ماشین های الکتریکی این کمپانی تعبیه شده‌اند، توانایی تشخیص چه چیز‌هایی را دارند و در شناسایی چه مواردی ناتوانند. کاربر یوتیوبی به... ادامه مطلب

سامانه خودران اتومبیل های تسلا پس از پیمودن ۱ میلیارد مایل از حالت آزمایشی خارج می شود

تا زمانی که نرم افزار اتوپایلوت تسلا به خوبی عمل کند، تجربه ای بی بدیل را به ارمغان خواهد آورد؛ این تجربه، نمونه بارزی از پیشرفت های فناوری تلقی می شود که باعث تغییرات بنیادین در زندگی ما خواهد شد. اما برخلاف آنچه در شبکه های اجتماعی و به خصوص وب سایت YouTube می بینیم، این فناوری را... ادامه مطلب

سیستم خودران تسلا آپدیت شد؛ جمع آوری ویدیو از طریق دوربین های خودرو

اگر تسلا بخواهد هدف نهایی اش یعنی عرضه عمومی خودروهای بدون راننده را محقق سازد، به اطلاعات زیادی از جهان واقعی نیاز دارد تا از طریق آنها به خودروهایش آموزش دهد. در همین رابطه به تازگی آپدیتی برای سیستم اتوپایلوت ماشین های این کمپانی منتشر شده که جمع آوری کلیپ های ویدیویی کوتاه توسط دوربین... ادامه مطلب

تعلیق ۱۸ ماهه گواهینامه؛ جریمه مالک تسلا به خاطر ترک صندلی راننده

تسلا جزو اولین شرکت‌ها‌یی است که سیستم خودران را برای ماشین‌هایش تعبیه کرده و تا به حال این ویژگی، تصادفاتی را به وجود آورده و به بسیاری از رانندگان خسارت‌های زیادی وارد کرده است؛ شاید بدین دلیل که این ویژگی به جای آن که یک سیستم رانندگی اتوماتیک کامل باشد، هنوز دستیاری پیشرفته برای رانندگی... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x