ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کمبریج آنالیتیکا
تکنولوژی

بعد از رسوایی فیسبوک، کمبریج آنالیتیکا در شرف تعطیلی است

بعد از رسوایی فیسبوک در حفاظت از حریم شخصی کاربران، کمپانی کمبریج آنالیتیکا در شرف تعطیلی است. بنابر گزارش تازه خبرگزاری وال استریت ژورنال، کمپانی مادر کمبریج آنالیتیکا، یعنی SCL Elections مستندات مربوط به ورشکستگی ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۰

بعد از رسوایی فیسبوک در حفاظت از حریم شخصی کاربران، کمپانی کمبریج آنالیتیکا در شرف تعطیلی است. بنابر گزارش تازه خبرگزاری وال استریت ژورنال، کمپانی مادر کمبریج آنالیتیکا، یعنی SCL Elections مستندات مربوط به ورشکستگی را به مراجع تقدیم کرده و پروسه ورشکستگی کمبریج آنالیتیکا نیز مدتی بعد از آن آغاز می شود.

کمبریج آنالیتیکا که بیشترین شهرت خود را مدیون ارائه تحلیل های آماری به کمپین ریاست جمهوری دونالد ترامپ است، بعد از افشای اخباری مبنی بر سو استفاده از اطلاعات میلیون ها کاربر فیسبوک از طریق یک اپلیکیشن شخصیت شناسی به ظاهر معصومانه، با مشکلات بزرگی مواجه شد.

این اتفاق واکنش دولت های آمریکا و بریتانیا را به همراه داشت و مارک زاکربرگ مجبور به حضور در برابر اعضای کنگره آمریکا و شهادت شد. مدیرعامل کمبریج آنالیتیکا، الکساندر نیکس نیز بعد از این ماجرا از سمت خود کناره گرفت.

به نظر می رسد فشار مطبوعاتی شدیداً منفیانه ای که توسط سیکل اخبار شکل گرفت، بیشتر از آن چیزی بود که کمبریج آنالیتیکا قادر به تحمل اش باشد. این کمپانی در بیانیه اخیر خود می گوید: «محاصره مطبوعاتی، سبب شده تمام مشتریان و تامین کنندگان کمپانی رانده شوند.»

با این حال، کمبریج آنالیتیکا کماکان به دفاع از خود در برابر بحث های اخیر ادامه می دهد و می گوید تجسس های داخلی، نشان دهنده هیچ فعالیت اشتباهی نبوده است: «طی ماه های اخیر، کمبریج آنالیتیکا با چندین اتهام بی اساس مواجه شده و علی رغم تلاش برای تصحیح اخبار، به خاطر فعالیت هایی که نه تنها قانونی هستند، بلکه جزئی پذیرفته شده در زمینه تبلیغات آنلاین تلقی می شوند مورد بهتان قرار گرفته است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی