همه چیز درباره آیفون 13
مایکروسافت از به روز رسانی ابزار ساخت چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی خبر می دهد

مایکروسافت از به روز رسانی ابزار ساخت چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی خبر می دهد

ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت در جریان رویداد توسعه دهندگان بیلد ۲۰۱۸ که اکنون در حال برگزاری است در مورد به روز رسانی بزرگ ابزارهای هوش مصنوعی مرتبط با بات ها سخن گفته است.

با استفاده از این ابزارها اکنون می توان به سادگی بات های ویژه ای را توسعه داد که روی فضای ابری آژور مایکروسافت یا سرورهای دیگر و نیز روی پلتفرم های مختلف کار می کنند. بر اساس گفته های نادلا اکنون در هر ماه ۳۰ هزار بات فعال ایجاد شده اند که از ابزارهای مکالمه مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت بهره می برند.

می توان با استفاده از ابزار مایکروسافت برای پلتفرم هایی نظیر تلگرام چت بات ساخت

ابزار مکالمه مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت به کاربران این امکان را می دهد که بات های دلخواه خود را در پلتفرم های مختلف از جمله تلگرام، پیام رسان فیسبوک، اسکایپ، وبسایت ها و بسیاری موارد دیگر ایجاد کنند. با این حال به نظر می رسد این ابزار هنوز با برخی از پلتفرم ها از جمله موارد ارائه شده توسط گوگل، اپل و آمازون سازگار نیست.

اکنون کیت توسعه نرم افزار ساخت بات مایکروسافت به روز رسانی شده و می توانید طرح بات دلخواه خود را انتخاب کرده و نمونه ویژه خود را بسازید. همچنین شبیه ساز بات نیز آپدیت شده و به این ترتیب می توان راحت تر به اشکال زدایی از بات ها پرداخت.

در نهایت مایکروسافت دو پروژه جدید به نام های «پروژه یاد گیرنده مکالمه» و «پروژه چت شخصیت» را معرفی کرده. بر اساس مورد اول می توانید مکالمات را به پلتفرم توسعه داده شده تحویل دهید و در ادامه مایکروسافت از یادگیری ماشینی (شاخه ای از هوش مصنوعی) بهره می برد تا توالی هایی از گفتگوها آموخته شود. مورد دوم نیز به شما امکان تولید بات هایی با قابلیت های سخنگویی محدود را می دهد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato