جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

آغاز یک تحول؛ ارتباط اطلاعاتی محصولات سواری و کامیون های ولوو برای افزایش ایمنی

کمپانی سوئدی ولوو همواره به تولید خودروهای امن معروف بوده است.

این خودروساز سوئدی اخیرا اعلام کرده که به لطف تجهیزات ایمنی پیشرفته و متعدد، از سال 2020 کسی در اتومبیل های ساخت ولوو جان خود را از دست نخواهد داد.

volvo-cars-can-now-talk-to-volvo-trucks (5)

یکی از آخرین دستاوردهای ولوو در زمینه ایمنی به ارتباطات بین خودرویی و اشتراک گذاری داده های لحظه ای مربوط می شود. با تکیه بر این قابلیت محصولات ولوو داده های گردآوری شده از مسیر پیش رو را در یک سیستم ابری ذخیره می کنند. اطلاعات بدست آمده از این داده ها در اختیار سایر مدل های ولوو قرار می گیرند تا رانندگان آنها از هر گونه خطرات و تهدیدات احتمالی در مسیر مطلع شوند.

volvo-cars-can-now-talk-to-volvo-trucks (3)

هدف ولوو از برقراری ارتباطات بین خودرویی، جلوگیری از تصادفات جاده ای اعلام شده است. این فناوری اینک با مدل های 2018 ارایه شده و کلیه محصولات جدید این شرکت در سرزمین مادری قادر به برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات با همدیگر هستند.

به منظور ارتقای ایمنی تمام محصولات مزین به نشان ولوو، سوئدی ها اخیرا تصمیم گرفته اند که کامیون ها و کشنده های سنگین خود را نیز به فناوری ارتباط بین خودرویی تجهیز کنند.

در این صورت، خودروهای سواری ولوو خواهند توانست با برادران سنگین تر خود نیز در ارتباط باشند.

volvo-cars-can-now-talk-to-volvo-trucks (7)

سیستم ابداعی ولوو طوری طراحی شده که با روشن شدن چراغ های خطر (چهار راهنما) بلافاصله داده های مربوط به مکان خودرو به فضای ابری منتقل می شود.

در گام بعدی این داده ها به تمامی مدل های ولوو که در آن نزدیکی ها باشند، ارسال شده و راننده از خطری بالقوه اطلاع پیدا می کند.

volvo-cars-can-now-talk-to-volvo-trucks (5)

روشن است که نوآوری سوئدی ها می تواند در پیچ های تند و سراشیبی ها نقش بسیار موثری در پیشگیری از وقوع سوانح مختلف داشته باشد؛ زیرا در مسیرهای این چنین رانندگان معمولا زمان کافی برای نشان دادن عکس العمل مناسب ندارند.

volvo-cars-can-now-talk-to-volvo-trucks (3)

معاون ارشد بخش ایمنی ولوو یعنی خانم مالین اکهلم (Malin Ekholm) در این باره گفته:

به اشترک گذاری لحظه ای داده های ایمنی در تکنولوژی ارتباطی ما می تواند در جلوگیری از تصادفات نقش تعیین کننده ای داشته باشد. هر چه خودروهای بیشتری به این تکنولوژی مجهز شوند، جاده های ما نیز به همان نسبت امن تر خواهند شد. ما به دنبال این هستیم همکاری هایی را با سایر شرکا که مثل ما امنیت ترافیک برایشان مهم است، آغاز کنیم.

VolvoFH_LNG_LR

بد نیست اشاره کنیم بخش تولید خودروهای سواری و بخش تولید خودروهای سنگین تجاری ولوو از سال 1999 مستقل از هم هستند.

در حال حاضر مالکیت بخش تولید خودروهای سواری (Volvo Cars) در اختیار شرکت چینی جیلی قرار دارد؛ حال آنکه بخش تولید خودروهای سنگین تجاری (Volvo Trucks) زیر مجموعه گروه AB Volvo محسوب می شود.

این گروه مالک بخش کامیون های رنو (Renault Trucks)، مک (Mack Trucks) و شرکت ژاپنی UD Trucks است.

 

مطالب مرتبط

نوآوری های تازه ولوو در زمینه ایمنی خودروها و دوچرخه سواران [تماشا کنید]

کمپانی ولوو که همواره به خاطر ایمنی بالای محصولات خود شهرت داشته، اخیرا با همکاری شرکت POC چند تست ویژه طراحی کرده تا عملکرد کلاه های ایمنی (هلمت) دوچرخه سواران در برخوردهای احتمالی با خودروها را ارزیابی کند.این تست ها بخشی از یک پروژه تحقیقاتی بزرگ تر هستند که در آن انواع صدمات تهدید کننده... ادامه مطلب

توقف توسعه موتور های دیزلی؛ برنامه احتمالی ولوو برای سال های آینده

کمپانی سوئدی ولوو، بعد از نسل کنونی موتورهای دیزلی خود احتمالا دیگر به سراغ این دسته از موتورها نخواهد رفت. آقای هاکان ساموئلسن مدیر عامل ولوو چهارشنبه گذشته در مصاحبه ای که با یک نشریه آلمانی داشته اظهار کرده که "با شرایط کنونی، ما دیگر نسل جدید موتورهای دیزلی را توسعه نخواهیم داد."علی رغم صحبت... ادامه مطلب

نه چندان مطلوب؛ نتایج تست تصادف تسلا مدل S و ب ام و i3 [تماشا کنید]

تسلا مدل S و ب ام و i3 برای سال 2017 به لحاظ ظاهری و فنی مورد بازنگری قرار گرفته و ارتقا یافته اند. این به روز رسانی ها اگر چه عملکرد کلی خودروها را بهبود بخشیده اما آنطور که نتایج تست تصادف IIHS نشان می دهد، ظاهرا از نظر ایمنی چندان موثر نبوده اند.از... ادامه مطلب

معجزه ایمنی؛ وقتی تویوتا MR2 جان راننده خود را در یک تصادف شدید نجات می دهد

طبق آمار روزانه سالانه حدود 3700 نفر از مردم جهان جان خود را در تصادفات رخ داده در جاده ها، از دست می دهند. چنانچه این رقم را بصورت سالانه محاسبه کنیم، با عدد سرسام آور 1.35 میلیون نفر جان باخته در سوانح جاده ای روبرو می شویم.درست است که اکثر تصادفات عمدتا به دلیل... ادامه مطلب

کسب 5 ستاره ایمنی توسط تاتا نکسون؛ تکنولوژی روز صنعت خودرو در اختیار هندی ها

موسسه ایمنی گلوبال انکاپ انگلیس که در حال آزمایش ایمنی خودروهای در حال تردد در کشورهای در حال توسعه است در جدیدترین آزمایش خود، خودروی هندی تاتا نکسون را مورد آزمایش ایمنی قرار داد، این خودرو توانست 5 ستاره ایمنی را از آن خود کند. امتیاز ایمنی گلوبال انکاپ برای تاتا نکسون از چهار به... ادامه مطلب

شاسی ولوو و موتور تانک؛ پروژه ای عجیب با هدفی نامعلوم

احتمالا شما می دانید که خودروهای ولوو در کشور های دیگر بخاطر استقامت بالای شاسی به تانک معروف هستند پس شاید بتوان انتظار داشت یک ولوو با موتور واقعی تانک هم پیدا شود، خبر هیجان انگیز این است که چنین خودرویی واقعا وجود دارد!مهندسان گاراگت بر روی یک مدل قدیمی ولوو کار کرده و موتور... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x