آغاز یک تحول؛ ارتباط اطلاعاتی محصولات سواری و کامیون های ولوو برای افزایش ایمنی

کمپانی سوئدی ولوو همواره به تولید خودروهای امن معروف بوده است.

این خودروساز سوئدی اخیرا اعلام کرده که به لطف تجهیزات ایمنی پیشرفته و متعدد، از سال 2020 کسی در اتومبیل های ساخت ولوو جان خود را از دست نخواهد داد.

volvo-cars-can-now-talk-to-volvo-trucks (5)

یکی از آخرین دستاوردهای ولوو در زمینه ایمنی به ارتباطات بین خودرویی و اشتراک گذاری داده های لحظه ای مربوط می شود. با تکیه بر این قابلیت محصولات ولوو داده های گردآوری شده از مسیر پیش رو را در یک سیستم ابری ذخیره می کنند. اطلاعات بدست آمده از این داده ها در اختیار سایر مدل های ولوو قرار می گیرند تا رانندگان آنها از هر گونه خطرات و تهدیدات احتمالی در مسیر مطلع شوند.

volvo-cars-can-now-talk-to-volvo-trucks (3)

هدف ولوو از برقراری ارتباطات بین خودرویی، جلوگیری از تصادفات جاده ای اعلام شده است. این فناوری اینک با مدل های 2018 ارایه شده و کلیه محصولات جدید این شرکت در سرزمین مادری قادر به برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات با همدیگر هستند.

به منظور ارتقای ایمنی تمام محصولات مزین به نشان ولوو، سوئدی ها اخیرا تصمیم گرفته اند که کامیون ها و کشنده های سنگین خود را نیز به فناوری ارتباط بین خودرویی تجهیز کنند.

در این صورت، خودروهای سواری ولوو خواهند توانست با برادران سنگین تر خود نیز در ارتباط باشند.

volvo-cars-can-now-talk-to-volvo-trucks (7)

سیستم ابداعی ولوو طوری طراحی شده که با روشن شدن چراغ های خطر (چهار راهنما) بلافاصله داده های مربوط به مکان خودرو به فضای ابری منتقل می شود.

در گام بعدی این داده ها به تمامی مدل های ولوو که در آن نزدیکی ها باشند، ارسال شده و راننده از خطری بالقوه اطلاع پیدا می کند.

volvo-cars-can-now-talk-to-volvo-trucks (5)

روشن است که نوآوری سوئدی ها می تواند در پیچ های تند و سراشیبی ها نقش بسیار موثری در پیشگیری از وقوع سوانح مختلف داشته باشد؛ زیرا در مسیرهای این چنین رانندگان معمولا زمان کافی برای نشان دادن عکس العمل مناسب ندارند.

volvo-cars-can-now-talk-to-volvo-trucks (3)

معاون ارشد بخش ایمنی ولوو یعنی خانم مالین اکهلم (Malin Ekholm) در این باره گفته:

به اشترک گذاری لحظه ای داده های ایمنی در تکنولوژی ارتباطی ما می تواند در جلوگیری از تصادفات نقش تعیین کننده ای داشته باشد. هر چه خودروهای بیشتری به این تکنولوژی مجهز شوند، جاده های ما نیز به همان نسبت امن تر خواهند شد. ما به دنبال این هستیم همکاری هایی را با سایر شرکا که مثل ما امنیت ترافیک برایشان مهم است، آغاز کنیم.

VolvoFH_LNG_LR

بد نیست اشاره کنیم بخش تولید خودروهای سواری و بخش تولید خودروهای سنگین تجاری ولوو از سال 1999 مستقل از هم هستند.

در حال حاضر مالکیت بخش تولید خودروهای سواری (Volvo Cars) در اختیار شرکت چینی جیلی قرار دارد؛ حال آنکه بخش تولید خودروهای سنگین تجاری (Volvo Trucks) زیر مجموعه گروه AB Volvo محسوب می شود.

این گروه مالک بخش کامیون های رنو (Renault Trucks)، مک (Mack Trucks) و شرکت ژاپنی UD Trucks است.

 

مطالب مرتبط

فرشته نجات BOSCH؛ 25 سال نجات جان انسان ها با سیستم کنترل پایداری الکترونیکی

شرکت بزرگ آلمانی بوش در تاریخ 19 ماه می 25 سالگی فن‌آوری ابداعی خود موسوم به کنترل پایداری الکترونیکی (ESP) را جشن می‌گیرد. این فن‌آوری اولین بار در مدل مرسدس بنز S کلاس سال 1995 استفاده شد.بوش ادعا می‌کند که این فن‌آوری انقلابی تا به امروز جان بیش از 15 هزار نفر را در تصادفات... ادامه مطلب

عملکرد ضعیف جیپ رنگلر در آزمایش تصادف موسسه IIHS [تماشا کنید]

موسسه ایمنی IIHS آمریکا برای نشان دادن میزان اهمیت ایمنی در خودروهای خارج جاده ای همچون جیپ رنگلر دست به آزمایش واژگونی این خودرو زده است. در این آزمایش جیپ رنگلر با عملکرد دور از انتظار خود باعث شده تا نمره ایمنی آن به شکل محسوسی کاهش پیدا کند.جیپ رنگلر Unlimited در هر 3 آزمایش... ادامه مطلب

ولوو با سرویس Valet مشتریان خود را از مراجعه به تعمیرگاه بی نیاز می‌کند

شرکت ولوو اخیرا برنامه جدیدی را در ایالات متحده آغاز کرده که به مشتریان خود اجازه می دهد امور مربوط به تعمیر و نگهداری از خودروهایشان را بدون خروج از خانه یا محل کار انجام دهند. این برنامه Volvo Valet نامگذاری شده و خودروساز سوئدی آن را یک سرویس پریمیوم برای نگهداری از خودروهای مشتریان... ادامه مطلب

کانسپت پولستار پریسپت بر پایه استفاده از مواد بازیافتی معرفی شد

شرکت سوئدی پولستار خود را برای رونمایی از یک کانسپت جذاب در نمایشگاه خودروی ژنو آماده می کند. این کانسپت پریسپت (Precept) نام داشته و در کلاس سدان های فست بک قرار می گیرد.پولستار پریسپت یک مدل الکتریکی پیشرفته در سال های آینده را به نمایش گذاشته و زبان طراحی جدیدی را برای سازنده پایه... ادامه مطلب

واکنش تویوتا به ضعف نرم افزاری و مشکل هندلینگ شاسی بلند RAV4 [تماشا کنید]

اواخر شهریور ماه گذشته بود که عملکرد ضعیف نسل جدید تویوتا RAV4 در تست گوزن نشریه سوئدی Teknikens Varld خبرساز شد. در این تست RAV4 توانسته بود تا نهایت سرعت 42 مایل (68 کیلومتر) در ساعت پایداری خود را حفظ کند که رکوردی نه چندان جالب به حساب می آید.دست اندرکاران مجله سوئدی دلیل عملکرد... ادامه مطلب

عملکرد تسلا مدل x و پورشه تایکان در تست تصادف یورو انکپ [تماشا کنید]

پورشه با رونمایی از تایکان به عنوان اولین محصول برقی این شرکت توانست توجه بسیار زیادی را به سمت خود جلب کند.حال مدل پایه این خودرو یعنی تایکان 4S توانسته در تست تصادف یورو انکپ 5 ستاره ایمنی را از سوی این موسسه دریافت کند. تایکان در هر دو بخش سرنشینان بزرگ سال و خردسال... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟