ربات های انسان نمای سریال وِست وُرلد به دنیای واقعی پا می گذارند

ربات های انسان نمای سریال وِست وُرلد به دنیای واقعی پا می گذارند

کمپانی «Engineering Arts» یک شرکت انگلیسی سازنده ربات است که محصولات خود را به سراسر جهان و برای استفاده در حوزه های سرگرمی، اطلاعات، تحصیل و تحقیقات ارائه می کند. ربات های این کمپانی ظاهری بسیار شبیه به انسان ها دارند و می توانند به زبان های مختلف سخن گفته یا حتی مشابه با انسان ها حرکت کنند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برخی از ربات های تولیدی این کمپانی.

Engineering Arts در سال ۲۰۰۴ تأسیس شده و در حال حاضر سه محصول «RoboThespian»، «SociBot» و «SociBot Mini» را به بازار عرضه کرده است.

مغز متفکری که اندام های این ربات های انسان نما را طراحی می کند، «مایک هامفری» است.
«فرِد» یکی از ربات های طراحی شده است که ظاهری شبیه به کاراکترهای سریال «وست ورلد» دارد. فرِد به گونه ای طراحی شده که بتواند حرکات آناتومی بدن انسان ها را تقلید کند. این ربات یک نمونه طراحی شده بر اساس «تدروی نِوِل»، بازیگر انگلیسی است. این ربات به منظور تبلیغ برای فصل دوم سریال مذکور استفاده شده. سطح بدن فرِد با پوستی مصنوعی پوشانده شده است.
حتی به قدری به جزئیات طراحی ربات های این کمپانی توجه شده که مشابه با انسان ها دارای مهره های گردن هستند و به این ترتیب سر آنها می تواند به جهات مختلف حرکت کند. بنا بر گفته کمپانی سازنده، هر حسگر یا موتور این ربات ها به اینترنت متصل است و می توان از هر کجای دنیا آنها را کنترل، پایش یا برنامه ریزی مجدد کرد.
ربات «Robo-thespian» شباهت بیشتری به ربات های معمول دارد. این ربات می تواند به چند زبان سخن گفته، حرکات متنوعی انجام داده و احساسات مختلفی از خود نشان دهد.
خریداران ربات «RoboThespian» می توانند با استفاده از نرم افزار تحت وب قابلیت های این ربات را مدیریت یا شخصی سازی کنند. این ربات قدی ۱.۷۵ متری دارد.

در بین مشتریان Engineering Arts نام های مطرحی از جمله ناسا و موزه علوم لندن به چشم می خورد. قیمت ربات های عرضه شده نیز از ۱۳ هزار تا ۸۰ هزار دلار متغیر است.

کارشناسان پیش بینی کرده اند که ربات های مشابه فرِد تا سال ۲۰۲۸ به حدی از پیشرفت دست یابند که از لحاظ احساسی به طور هوشمند عمل کنند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato