گزارش دیجیاتو از رژه خودروهای کلاسیک با پلاک تاریخی در تهران

46 خودرو تاریخی بعد از حدودا دوماه نمایش در کاخ موزه سعدآباد به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی در خیابان‌های تهران رژه رفتند تا مردم را بیشتر با میراث صنعتی و فرهنگی تاریخ معاصر کشور آشنا کنند.

46 خودرو و 4 موتور تاریخی از کاخ موزه سعدآباد به خط شدند و با همراهی مسئولان کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، پلیس راهور ناجا و امداد خودرو، مسیر60 کیلومتری به سازمان میراث فرهنگی، موزه ملی و کاخ نیاوران را طی کردند.

«کیا پارسا» مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد در گفتگو با دیجیاتو بازدید شهروندان از مجموعه خودروهای تاریخی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت:

«مجموعه سعد آباد تمام تلاش خود را برای ایجاد جذابیت بیشتر به کار گرفته است. مجموعه خودروهای تاریخی از اول فرودین ماه سال 97 در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد شروع به کار کرد و تعداد زیادی بازدید کننده داشت. امروز هم همزمان با روز جهانی موزه نمایشگاه خودروهای کلاسیک به کار خود پایان می‌دهد و رژه‌‌ای در سطح شهر اجرا می‌کند. مجموعه سعد آباد سالانه برنامه‌های خودروهای تاریخی را به تناوب خواهد داشت.»

کاروان خودروهای کلاسیک در هر مقصد مدتی توقف داشتند و جز شهروندان، توریست‌ها هم توجه خوبی به آنها نشان دادند. البته این هیجان محدود به ایستگاه‌ها نبود و ماشین‌های تاریخی هر از گاه در ترافیک خیابان‌ها مورد محاصره مردم دوربین به دست قرار می‌گرفتند.

در این رژه خودروهایی کم نظیر از کمپانی‌های فورد، بنز، پورش، BMW، فیات و فولکس واگن شرکت کرده بودند که گفته می‌شود مجموع ارزش‌ آنها بیش از 30 میلیارد تومان است.

قدیمی‌ترین خودرو کاروان بنز مدل 1952 و جوان‌ترین آنها فولکس واگن مدل 1974 بود. در این کاروان دو خودرو بیش از همه جلب نظر می‌کردند، یکی شورولت کوروت C3 سیاه رنگ و دیگری بنز 220 کروکی مدل 1954 که از هرکدام تنها یک دستگاه در ایران وجود دارد.

پلاک تاریخی نکته قابل توجه در رژه خودروهای کلاسیک بود. چراکه در چند سال اخیر پروسه دریافت پلاک تاریخی بسیار جنجال کرد و تعداد زیادی از مالکان خودروهای کلاسیک به آن اعتراض کردند.

در این کاروان هم تنها 12 خودرو پلاک تاریخی داشتند و سایر خودروها با پلاک ملی تردد می‌کردند.  به گفته «رامین افشاری» مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی:

«در گذشته قوانینی در کشور وجود داشت که خودروها پس از ۲۵ سال از رده خارج و اوراق می‌شدند و یا اجازه تردد در شهر را نداشتند، اما با حمایت‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این قانون اصلاح شد و کارگروهی با عنوان خودروهای تاریخی که اعضای مختلفی از دیگر وزارتخانه‌ها دارد، ‌تشکیل شد.

خودروهای تاریخی برای دریافت این پلاک خاص باید نخست ثبت نام کنند و مراحل کارشناسی پلیس، نیروی انتظامی و ارزش‌گذاری تاریخی را طی و پس از تأیید پلاک خودرو تاریخی را دریافت کنند. در حال حاضر ۷۵۰ خودرو تاریخی شناسایی شده‌اند که تنها ۱۵۰ دستگاه موفق شدند این پلاک را دریافت کنند.»

به جز «محدودیت در تردد» بیشتر اعتراض مالکان خودروها به این نکته بود، «درصورتیکه خودروها در کارشناسی پلیس پذیرفته نشده و پلاک تاریخی به آنها تعلق نگیرد، اوراق خواهند شد.» بنابراین بسیاری از مالکان ترجیح دادند سراغ پلاک تاریخی نروند.

«سلمان یارمحمدی» مدیر اتومبیلرانی كانون جهانگردی و اتومبیلرانی، به دیجیاتو توضیح داد:

«در روند تبدیل آئین نامه شناسایی و صیانت از وسیله‌های نقلیه تاریخی هیئت وزیران به دستورالعمل اجرایی، بسیاری از مالکان خودروهای تاریخی اعتراض کردند چون محدودیت هایی برای آنها اعمال شده بود. ما هم سعی کردیم به که قانون به نفع مالکان خودرو باشد به همین دلیل از مالکان دعوت کردیم تا نظرات آنها را بشنویم که در نتیجه این گفتگوها، آئین نامه تلطیف شد و در حال حاضر 300 خودرو در نوبت اخذ پلاک تاریخی هستند و ما تخمین می‌زنیم که حدود 7 تا 8 هزار خودرو تاریخی در کشور وجود دارند.»

یکی از خدمات كانون جهانگردی و اتومبیلرانی به دارندگان خودروهای کلاسیک که یارمحمدی به آن اشاره کرد، رایزنی این کانون با گمرک کشور بود که در پی آن قانونی تصویب و به تمام گمرک‌ها کشور ابلاغ شد تا صاحبان خودروها بتوانند به راحتی قطعات مورد نیاز خودروهای خود را وارد کنند.

کمتر از دوسال قبل بود که خبر واردات قاچاق 300 تا 400 دستگاه خودرو کلاسیک به کشور منتشر شد. یارمحمدی معتقد است که این روند ادامه دارد چراکه سود خوبی عاید قاچاقچی‌ها می‌شود:

«قطعا با قاچاق برخورد خواهیم کرد، منتها هنوز با این دسته خودروها روبرو نشده‌ایم چراکه این خودروها قابل شناسایی هستند. هفت کارشناس خودروها را بررسی می‌کنند که ازین تعداد سه کارشناس از پلیس راهور هستند و سوابق و شماره شاسی خودرو را بررسی می‌کنند. در صورتی که سابقه آنها ثبت نشده باشد، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز وارد شده و این خودروها به موزه‌ها تحویل داده می‎شود.»

او به دوستداران خودروهای کلاسیک و کسانیکه قصد خرید خودرو کلاسیک دارند توصیه کرد که قبل خرید حتما از مراجع قانونی استعلام بگیرند.

مطالب مرتبط

شفاف سازی پرونده خودروهای قاچاق و قیمت گذاری خودروهای داخلی؛ دستور ویژه روحانی به وزیر صنعت

ظاهرا پس از صحبت های اخیر ریاست جمهوری در مورد شفاف سازی شرایط کشور، پرده برداری از پشت پرده تخلفات صورت گرفته رنگ و بوی جدی تری به خود گرفته است. در همین راستا حسن روحانی امروز در پیامی به وزیر صنعت معدن و تجارت، مهلت پانزده روزه ای را برای رسیدگی به پرونده هک... ادامه مطلب

روایتی از اولین قبض جریمه تاریخ؛ پرداخت یک شیلینگ برای سرعت 13 کیلومتر بر ساعت

بیایید برای یک دقیقه به گذشته سفر کنیم. فرض کنید ژانویه 1896 است، شما جز معدود افراد مالک خودرویی با موتور ICE « موتور احتراق درون» هستید. قانون در آن زمان رانندگان را مجاب می کرد تا با حداکثر سرعت 3 کیلومتر در ساعت به رانندگی بپردازند، و توسط فردی پیاده که پرچمی قرمز یا فانوسی... ادامه مطلب

پژو 205 : بزرگ مرد کوچک؛ معرفی جذاب ترین هاچ بک فرانسوی تاریخ

این که در لیست خودروهای تاثیرگذار تاریخ یک هاچبک اقتصادی فرانسوی دیده شود، شاید برای بسیاری چندان قابل قبول به نظر نرسد. با این حال این خودرو کوچک ساخت پژو توانسته امروز به یکی از اسطوره‌های عرصه مسابقات رالی بدل شود. پژو برای اولین بار 205 را در سال 1983 راهی بازار کرد. در آن زمان... ادامه مطلب

گنجینه مجارستان؛ روایت خودروهای کلاسیک پنهان شده در گاراژهای بوداپست

در نیمه نخست دهه 80، هنوز خیابان های ایران مملو از خودروهای قدیمی و کلاسیک مربوط به دهه 40 و 50 بود که در میان آن ها بسیاری نمونه های سالم و اصطلاحا تمیز نیز به چشم می خورد. اما اجرای ناگهانی و مطالعه نشده طرح تعویض خودروهای فرسوده باعث شد که به شکل نه چندان... ادامه مطلب

ستارگان فراموش نشدنی تاریخ نیسان؛ از سیلویا تا GT-R

نیسان یکی از با سابقه ترین و مطرح ترین خودروسازان آسیایی است. این کمپانی ژاپنی در طول حیات نسبتا پر فراز و نشیب خود محصولات متنوعی را در کلاس های مختلف روانه خیابان ها کرده که برخی از آنها در کلاس خود جزو محبوب ترین ها بوده اند. اگر چه امروزه بیشتر محصولات نیسان با هدف... ادامه مطلب

یک تجارت پرسود؛ تولید مجدد قطعات خودروهای کلاسیک

دپارتمان مخصوص خودرو های کلاسیک لامبورگینی قصد دارد سرسیلندر های مخصوص موتور های ۱۲ سیلندر افسانه ای این کمپانی را بازتولید کند؛ به این ترتیب مالکان خودرو های کلاسیک لامبورگینی می توانند وسایل نقلیه خود را در جاده ها با اطمینان بیشتری به حرکت درآورند. بخش پولیو سنوکی لامبورگینی که عموما در حوزه خودرو های افسانه... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x