همه چیز درباره آیفون 13
آیفون 10 در صدر پر فروش ترین گوشی های هوشمند جهان در ماه مارس

آیفون 10 در صدر پر فروش ترین گوشی های هوشمند جهان در ماه مارس

موسسه تحقیقات بازار Counterpoint Research به تازگی لیست پر فروش ترین گوشی های هوشمند در ماه مارس سال جاری میلادی (۱۰ اسفند ۹۶ تا ۱۱ فروردین ۹۷) در جهان را منتشر کرده که بر اساس آن آیفون ۱۰ بیشترین میزان فروش را تجربه کرده است.

بنا بر این گزارش آیفون ۱۰ به تنهایی ۳.۵ درصد از فروش این ماه را به خود تخصیص داده، در حالی که پس از آن آیفون ۸ پلاس با ۲.۳ درصد ایستاده. همچنین برای اولین بار شیائومی موفق شده نام خود را با گوشی ردمی ۵A در صدر پر فروش ترین گوشی های اندرویدی قرار دهد. این گوشی ۱.۸ درصد از سهم فروش را تصاحب کرده است.

پس از آن اوپو قرار گرفته که تقریباً به میزان فروش مشابهی دست یافته. در رتبه های پنجم و ششم نیز سامسونگ قرار دارد که موفق شده با گلکسی اس ۹ و نسخه پلاس آن به میزان ۱.۶ درصد برای هر کدام، سهم فروش را به خود تخصیص دهد.

در رتبه های بعدی نیز آیفون ۷، آیفون ۸، گلکسی J7 پرو سامسونگ و در نهایت آیفون ۶ ایستاده اند. بر اساس اعلام موسسه Counterpoint آیفون ۱۰ موفق شده در صدر بازار گوشی های هوشمند فوق پریمیوم قرار گیرد. در بازار گوشی های پریمیوم یا به عبارتی گوشی هایی که در بازه قیمتی ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلاری قرار دارند، سامسونگ موفق شده سهم خود را دو برابر کند.

همچنین اعلام شده که اوپوف ویوو، شیائومی و هواوی در بازار گوشی های میان رده و اقتصادی، برنده این میدان بوده اند. در بازار گوشی های اقتصادی (با قیمت ۱۰۰ تا ۱۹۹ دلار) سامسونگ، شیائومی و زیر مجموعه هواوی، یعنی آنر توانسته اند قدرتمند ظاهر شوند.

پیش از این نیز Counterpoint اعلام کرده بود که آیفون ۱۰ در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ به تنهایی موفق شده ۳۵ درصد از سود جهانی گوشی ها را برای اپل به ارمغان آورد. همچنین اعلام شده بود که آیفون ۱۰ به تنهایی ۲۱ درصد از میزان درآمد جهانی تلفن های هوشمند را به خود تخصیص داده است.

 

تماشا کنید: بررسی ویدیویی آیفون ۱۰ دیجیاتو

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato