دهگانه نمادین و ماندگار تاریخ ب ام و

دهگانه نمادین و ماندگار تاریخ ب ام و

دهگانه نمادین و ماندگار تاریخ ب ام و

از ۱۹۲۷...

بی شک شرکت ب ام و آلمانی از موفق ترین خودروسازان تاریخ جهان است. چندین دهه از شروع بکار ب ام و می گذرد، و همواره شاهد حضور موفق آن در بازار و بین مردم بوده ایم. نام ب ام و جز موفقیت، و باز هم موفقیت چیزی در ذهن تداعی نمی کند. خودروسازی که مخاطب خود را همیشه دارد و تعداد این مخاطبان آن قدری زیاد هست که شاهد در اوج بودن پیوسته آن باشیم.

ب ام و هیچگاه اغراق ندارد. سراسر ابهت است و وقار. سوال مهمی مطرح می شود که پاسخش را نمی دانیم: پس از این همه سال، نگه داشتن آن پرستیژ و ابهت، واقعا چگونه ممکن است؟ بگذارید بجای پاسخ دادن، احترام بگذاریم و بخاطر داشته باشیم که به اوج رسیدن اگر کاری آسان باشد که نیست، در اوج ماندن قطعا مستحق تحسین بسیار است.

شکی نیست که عدد ده به دلیل تعدد مدل های ب ام و کارمان را مشکل می کند. اما در هر صورت از سال ۱۹۲۷، که ب ام و اولین اتومبیلش را راهی بیرون کرد، مدل های متفاوت و کمی خاص تر و محبوبتری نیز از زیر دستان خلاق باواریایی ها بیرون آمده که در این مقاله قصد داریم با هم مروری بر آن ها داشته باشیم.

۱۰. BMW 1M Coupe

در یکی دو دهه گذشته، به لطف پکیج M، شاهد محصولات دوست داشتنی بسیاری از ب ام و آلمانی بوده ایم. اما باید بدانید که کوپه کوچک ۱M از آن چه که می بینید مهم تر و نیازمند توجه بیشتر است. ۱M ترکیبی از اتاق E87 و موتور N54 شش سیلندر توئین توربو است. ۱M توسط BMW M بازآفرینی نشده و بسیاری به آن علاقه ای ندارند چون آن را محصول M ب ام و نمی بینند، اما به آن دسته از منتقدان باید گفت که برای مالکان این کامپکت کوچک دوست داشتنی، با داشتن ۳۳۲ پوند فیت گشتاور و ۳۳۵ اسب بخار توان، طرز تفکرتان هیچ اهمیتی ندارد!

۹. ۱۹۸۹ BMW Z1

Z1، اولین عضو خانواده سری Z، بیش از همه به دلیل در هایش مشهور شده است. چرا که بدون شک در بین همه خودروهای ساخته شدن جذاب ترین مدل باز و بسته شدن در ها را دارد. (حتی تصور نحوه این عمل جالب و مشکل است!)

همچنین Z1 از اولین محصولات ب ام و برخوردار از سیستم تعلیق عقب چند میله ای برای تجربه رانندگی بهتر و اسپرت تر بود. موتور زیبای Z کروک، که تنها پیشرانه آن را تشکیل میداد در جهت کاهش ارتفاع گرانیگاه و قرار گرفتن درون کاپوت کوتاه و با انحنای Z1، به اندازه ۲۰ درجه به سمت افق زاویه گرفته است. موتور ۲.۵ لیتری شش سیلندری که توانی معادل ۱۶۸ اسب بخار و ۱۶۴ پوند فیت گشتاور ایجاد می کند.

Z2، Z4، و Z8 هویتشان را مدیون Z1 هستند.

۸. BMW M1 1978

پیش از آنکه به M1 مدل سال ۱۹۷۸ بپردازیم، اگر تاکنون آن را ندیده اید، لازم است نگاهی به ظاهر این ب ام و کلاسیک بیاندازید.

در اوایل دهه ۷۰ میلادی لامبورگینی و ب ام و به توافقی در تولید محصول مشترکی می رسند، که هدف تولید خودروی کاملا مسابقه ای و اسپرت بوده و نتیجه آن به تولید M1 ختم می شود. همانطوری که از فرم طراحی M1 برمیاید، خودرو نهایی ساخته شده طراحی شبیه به محصولات لامبورگینی دارد که موتور آن نیز در وسط قرار دارد. پس از چندی توافق بین لامبورگینی و ب ام و به جدایی ختم شده و ب ام و به کمک چند مهندس سابق شرکت خودروسازی لامبورگینی، به تولید M1 ادامه می دهد. باید توجه داشت که M1 که اولین محصول سری M محسوب می شود از همان ابتدا اهمیت قابل توجهی برای ب ام و داشته و از سیاست همکاری با خودروساز قدرتمند ایتالیایی نیز کاملا مشهود است.

M1 به محض تولید، به هدف خود رسید و خیلی زود محبوب مسابقات سوپرکارها شد.

در هر صورت موتور ۳.۵ لیتری ۶ سیلندر با آرایش خطی M1  توانی معادل ۲۷۳ اسب بخار را توسط گیربکس قدرتمند ۵ سرعته دستی به چرخ ها منتقل می کند؛ که نتیجه آن حداکثر سرعت ۲۶۰ کیلومتر بر ساعت شد. از اولین محصول سری M تنها ۴۵۳ نسخه ساخته شد و آن را تبدیل به یکی از محبوب ترین و کم یاب ترین های ب ام و ها کرد.

۷. BMW M Coupe

فرایند ساخت ب ام و ام کوپه، پروژه ای کاملا محرمانه بود و بسیار هم طول کشید چرا که طراحان این خودرو تلاش بسیاری برای متقاعد کردن ب ام و انجام دادند. هدف استفاده از پلتفرم Z3 بود که با فشار ب ام و برای کاهش قیمت، نتیجه، مشترک شدن بسیاری از قطعات M Coupe با برادر خود Z3 شد. البته موتور قدرتمند آن نشان از محصولی ماندگار در تاریخ ب ام و دارد. نسخه اولیه M Coupe که برای آمریکا عرضه شد موتور S52 ب ام و را یدک می کشید با ۲۴۰ اسب بخار توان. که پس از چندی در سال ۲۰۰۱ مدل جهانی آن با موتور S54 عرضه شد که قدرت آن در کنار ۲۵۱ پوند فیت گشتاور به ۳۱۵ اسب بخار رسید.

۶. (BMW M5 1998 (E39

بدون شک بهترین سری ۵ تاریخ ب ام و به M5 سال ۱۹۹۸ بر می گردد. سدان جذابی که اکثریت به بهترین بودن آن اتفاق نظر دارند. M5 با توجه به پیشیناین خود پیشرفت بزرگی داشت.شالوده ای از اتاق زیبای E39 و موتور قدرتمند S62. در زیر کاپوت سدان بزرگ ب ام و موتور ۴.۹ لیتری V8 قرار داشت که نزدیک به ۴۰۰ اسب بخار توان ایجاد می کرد! همچنین گشتاور آن با رسیدن به خطوط قرمز در ۷۰۰۰ دور در دقیقه به ۳۶۹ پوند فیت می رسید. گیربکس ۶ سرعته دستی، دیفرانسیل عقب ضد لغزشی و صفر تا صد ۴.۸ ثانیه ای، M5 سال ۱۹۹۸ را برای همیشه ماندگار کرد.

M5 بار ها در پیست ها استفاده شده و به لطف ساخت خوب و وزن کم آن قابلیت رسیدن به سرعت ۲۹۹ کیلومتر بر ساعت را داشت!

۵. BMW E9 1972

ب ام و E9 3.0 CSL یک محصول سفارشی فقط برای پیست و مسابقات بود. در سال ۱۹۷۲ با شدت گرفتن عطش مسابقات و همچنین پیشرفت قابل توجه خودروهای اسپرت اروپایی، ب ام و آلمانی تولید E9 را در دستور کار خود قرار داد، تا از گوی رقابت عقب نماند. در ساخت E9 به دو مورد مهم در زمان خودش پرداخته شد: اول ایرودینامیک خیلی خوب و مهندسی شده، از فرم جزئی هواکش ها در جلو گرفته تا اسپویلر بزرگ در عقب آن.

دوم، کم کردن قابل توجه وزن E9: که به کمک شیشه های Perspex، پنل بدنه آلومینیومی و همچنین نازک تر کردن فولاد مورد استفاده در فرایند ساخت؛ که باعث شد E9 با موتور ۳ لیتری ۶ سیلندر، ۴۶ سال پیش، بسیار محبوب شود و بر سر زبان ها بیافتد و لقب Batmobile را به خود بگیرد.

۴. BMW 2002 Turbo

۲۰۰۲ توربو علاوه بر اینکه نسخه ارتقا یافته ی ۲۰۰۲ دوست داشتنی است، اولین خودرو با موتور مجهز به توربوشارژر در محصولات ب ام و نیز شمرده می شود. اتفاق خوشایندی که تیم کارگردانی ب ام و رغم زد منجر به تولید ۱۷۰ اسب بخار توان و ۱۸۰ پوند فیت گشتاور در سال ۱۹۷۳ شد.

۲۰۰۲

متاسفانه کمی پس از شروعِ تولید نسخه توربو، بحران نفتی ۱۹۷۳ اتفاق افتاد و تنها ۱۶۷۲ نسخه از آن ساخته شد.

۲۰۰۲ توربو

نیازی به معرفی ۲۰۰۲ نیست. چرا که همه جای دنیا، حتی در کشورمان، کوپه شناخته شده ای است. در هر صورت ۲۰۰۲، از سری دوم محصولات ب ام و، همچنین عضو خانواده ۰۲ خودروساز آلمانی محسوب می شود که در موفقیت ب ام و در عرصه بین المللی تاثیر چشم گیری داشت. شاید عده ای رمز موفقیت و محبوبیت ۲۰۰۲ را قیمت گذاری مناسب در عین طراحی و عملکرد خوب بدانند که از آن خودرویی رایج و دست یافتنی در زمان خودش ساخت، اما باید بدانید، ب ام و ۲۰۰۲ برای بسیاری چه در گذشته و چه در زمان حال، بیش از یک کامپکت خوش ساخت است. ۲۰۰۲ میراثی بزرگ و نمره ی کاملی در کارنامه ب ام برای همیشه بوده و خواهد ماند.

۳. BMW i8

دومین محصول موتور وسط ب ام و، نقطه عطفی برای این شرکت محسوب می شود. i8 نماد یک نمایش و تبلیغات بزرگ است: نمایشِ قدرت و تکنولوژی. ب ام و همه آنچه که باید انجام می شد را انجام داده، تا برای تولید ۳۷۵ اسب بخار توان و ۴۲۰ پوند فیت گشتاور، کمترین بنزین ممکن را بسوزاند. موتور الکتریکی همگام با موتور ۳ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو، با انتقال قدرت به هر ۴ چرخ، آنقدری عملکرد خوشایندی دارند که برای رسیدن به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت از حالت سکون تنها به ۴.۲ ثانیه زمان نیاز دارد. بدنه فیبر کربنی i8، فقط سبک ساخته نشده. بلکه گواه دیگری است از طراحی کاملی از اصالت و تکنولوژی.

۲. (BMW M3 GTR (E46

بی شک شناخته شده ترین مدل محصولات ب ام و اتاق E46 است. E46 ها را شاید کمی نادر، اما در خیابان های کشورمان نیز می توان دید(مدل های سدان به مراتب بیشتر دیده می شوند) قرار نیست در ارتباط با زیبایی اتاق E46 در زمان خودش و پیشتاز بودن و حرکت بر لب مرز مدرنیته و اصالت آن صحبت کنیم.

E46

بلکه قرار است مقام دوم این لیست یعنی مدل جی تی آر ب ام و M3 معرفی شود. برای تفکیک نسخه جی تی آر، بازی موست وانتت را یادآور می شویم. بر خلاف E46 های ۶ سیلندرِ خطی، M3 GTR مجهز به موتور قدرتمند V8 است و داستانش کاملا جداست! ب ام و جی تی آر یک خودروی معمولی برای خیابان ها نبود. بلکه به شکل کاملا سفارشی و مختص به مسابقات لمانس طراحی شده. باید بدانید ب ام و دقیقا به تعداد ۱۰۰۰ عدد از موتور M3 GTR صرفا جهت تست و بررسی بدون هیچگونه خطا برای مسابقات لمانس ساخته و پس از آن این موتور وحشی را بر E46 کوپه سوار کرد.

پس از پایان فصل مسابقات (سال۲۰۰۱)، ب ام و ۱۰ عدد از GTR ها را به قیمت ۳۱۰,۰۰۰ دلار به فروش گذاشت.

۱. BMW Isetta 1955

شاید به مزاجتان خوش نیاید اگر ایستا کوچک را با ۲۴۷ سی سی حجم موتور و ۱۳ اسب بخار توان در رتبه نخست این لیست ببینید. ولی باید بدانید شرکت بزرگ ب ام و، با تمام عظمت خودش اگر ایستا کوچک را تولید نمی کرد به شکل کامل ورشکست می شد و جز نامی از آن باقی نمی ماند. پس از جنگ جهانی دوم و شرایط مالی نابسامانی که برای شرکت خودروسازی آلمانی ب ام و رغم خورد، سهام داران به فکر تعلیق کارخانه های ب ام و بودند که یکباره بجای تعلیق، آخرین شانس خود را امتحان کرده و تصمیم به ساخت و تولید خودرو (که تقریبا بیشتر شبیه به موتورسیکلت است) ایستا ایتالیایی گرفتند. منجی کوچک شرکت بزرگ، در طول ۷ سال به تعداد دقیق ۱۶۱,۷۲۸ نسخه تولید شد.

ایستا شاید ظاهر یک منجی را نداشته باشد، اما باواریایی ها خوب میدانند که چه چیزی بیش از همه برایشان مستحق پرستش است.

 

 

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل