۵ کتاب پیشنهادی بیل گیتس برای تابستان امسال

همه می‌دانند که بیل گیتس از آن دسته افرادی است که هر لحظه از زندگی‌اش را به کتاب خوانی گذرانده و تقریبا کتابی نیست که نخوانده باشد. بنیان‌گذار مایکروسافت گهگاه در بلاگ شخصی خود درباره‌ کتابهای مورد علاقه‌اش مطالبی می‌نویسد. بر همین اساس به تازگی ۵ کتاب پیشنهادی بیل گیتس برای تابستان امسال در مطلبی منتشر شده که می‌تواند در انتخاب بسیاری از کاربران تاثیر بگذارد.

این کتاب‌ها که شامل بیوگرافی، یادداشت، خاطرات شخصی و برندگان جایزه‌‌های مختلف می‌شوند، برخلاف موضوعات سنگینشان بسیار مناسب و ساده نوشته شده‌اند. به طوری که بیل گیتس از خواندن این ۵ کتاب لذت زیادی برده است. ۵ کتاب پیشنهادی بیل گیتس برای تابستان امسال عبارتند از :

۵. لینکولن در باردو (Lincoln in the Bardo)

این کتاب «George Saunders» که موفق شده جایزه ادبی من بوکر را از آن خود کند، یک رمان تاریخی است که به غم و اندوه آبراهام لینکولن برای از دست دادن فرزندش اختصاص دارد. بیل گیتس درباره این کتاب می‌گوید:

«من فکر می‌کردم که همه چیز را درباره‌ی لینکولن می‌دانم اما این کتاب باعث شد که متوجه اشتباهم بشوم و اطلاعات جدیدی درباره‌ی این قسمت از زندگی‌اش بدست آورم.»

۴. همه چیز به دلیل خاصی رخ می‌دهد (Everything Happens for a Reason)

این کتاب توسط «Kate Bowler» تاریخدان دانشگاه دوک نوشته شده و خاطرات شخصی وی را پس از مبتلا شدن به سرطان روده به قلم می‌کشد. او سعی می‌کند که متوجه شود چرا این اتفاق برایش رخ داده است. گیتس خاطرنشان نموده این خاطرات موفق شده در عین حال هم ناراحت کننده باشد و هم لبختد بر لبان خواننده بیاورد.

۳. داستان پیشینه: تاریخچه‌ی بزرگی از همه چیز (Origin Story: A Big History of Everything)

این کتاب بر اساس یک سری دروس آنلاین نوشته شده که جهان هستی را از ابتدای تشکیلش یعنی ۱۳.۸ میلیارد سال قبل تا روزگار مدرن امروز به رشته‌ی تحریر در می‌آورد. بنیان‌گذار مایکروسافت معتقد است که این کتاب، مورد مناسبی برای شروع مطالعه در زمینه‌ی تاریخ هستی است و توانسته به زبانی ساده مسائل جالب و گسترده‌ای را بررسی کند.

۲. واقعیت (Factfulness)

«Hans Rosling» یک آماردان و فیزیکدان سوئدی بود که سال گذشته فوت شد اما پیش از آن با فرزند و عروسش برای نوشتن این کتاب همکاری نمود. کتاب واقعیت به بیان کردن کلی حقیقت درباره‌ی دنیا اختصاص دارد و مسائلی که نیاز است در این دنیا ارتقا بیابد را به صورت کلی مطرح می‌کند.

۱. لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinci)

«Walter Isaacson» بیوگرافی نویس معروفی است که تا به حال زندگی نامه‌های اشخاص معروفی نظیر بیل گیتس، آلبرت اینشتین و بنجامین فرانکلین را نوشته است اما این بار به سراغ مرد رنساس رفته تا ارتباط پیوسته وی با هنر و علم را به تصویر بکشد. به گفته‌ی گیتس، نویسنده توانسته رشته‌های مختلفی از زندگی داوینچی را با یکدیگر پیوند داده و خارق العاده بودن او را در ۶۰۰ صفحه تلویحاً به نمایش بگذارد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟