همه چیز درباره آیفون 13
تویوتا به عنوان با ارزش ترین برند خودرویی جهان در سال 2018 دست یافت

تویوتا به عنوان با ارزش ترین برند خودرویی جهان در سال 2018 دست یافت

موسسه تحلیلگر برندز (BrandZ) که زیر مجموعه گروه Kantar Millward Brown به شمار می رود، اخیرا رده بندی ۱۰۰ برند با ارزش جهان در سال ۲۰۱۸ را منتشر کرده است. طبق انتظار امسال نیز تویوتا همانند ۵ دوره قبلی عنوان با ارزش ترین برند خودرویی جهان را به خود اختصاص داده و توانسته باز هم بالاتر از تمامی رقبا بایستد.

این خودروساز با سابقه ژاپنی اکنون ارزشی برابر با ۲۹.۹۸۷ میلیارد دلار دارد که در مقایسه با سال قبل ۵ درصد افزایش یافته است. یکی از دلایل اصلی موفقیت تویوتا را می توان به تقاضای بالای مشتریان نسبت به خودروهای شاسی بلند این کمپانی، نسبت داد.

آقای پیتر والش (Peter Walshe) مدیر بخش ارزیابی برندز در گروه  Kantar Millward Brown با اشاره به این موضوع افزوده که اروپایی ها و آمریکایی ها علاقه زیادی به شاسی بلندهای ساخت تویوتا از خود نشان می دهند.

تاکنون تویوتا ۱۱ بار موفق به کسب این عنوان از برندز شده است. بد نیست اشاره کنیم موسسه مذکور ۱۳ سال است که این ارزیابی را انجام می دهد. تویوتا فقط در ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ نتوانسته در جایگاه با ارزش ترین برند خودرویی از دید برندز قرار بگیرد.

در ارزیابی اخیر رتبه دوم به مرسدس بنز رسیده است. ارزش این شرکت آلمانی ۲۵.۶۸۴ میلیارد دلار برآورد شده که نشان از افزایش ۹ درصدی دارد. با پیشرفتی که اشتوتگارتی ها تجربه کرده اند، توانسته اند از رقیب دیرینه خود یعنی ب ام و سبقت گرفته و آن را به جایگاه سوم بفرستند.

Mercedes-AMG C63 versus BMW M3

آنطور که آقای والش افزوده چین، برزیل و شیلی بازارهایی هستند که نقش بسیار مثبتی در افزایش ارزش برند مرسدس بنز داشته اند؛ استقبال بالا از E کلاس هم نقش تعیین کننده ای در موفقیت اشتوتگارتی ها ایفا کرده است.

2018 Mercedes Benz E Class

بعد از تویوتا، مرسدس بنز و ب ام و رتبه های چهارم تا دهم به ترتیب به فورد، هوندا، نیسان، آئودی، تسلا، سوزوکی ماروتی و فولکس واگن رسیده اند. نکته جالب اینکه فولکس واگن پس از دو سال غیبت به خاطر رسوایی تقلب در اعلام میزان گازهای آلاینده خودروهای دیزلی – موسوم به Dieselgate – توانسته دوباره در میان ۱۰ برند با ارزش قرار بگیرد.

VW Arteon

بطور کلی گوگل با ۳۰۲.۰۶۳ میلیارد دلار با ارزش ترین برند جهان در سال ۲۰۱۸ محسوب می شود. ارزش این برند در مقایسه با سال گذشته به میزان چشمگیر ۲۳ درصد افزایش یافته است.

بعد از گوگل، اپل با ۳۰۰.۵۹۵ میلیارد دلار در جایگاه دوم قرار دارد. آمازون هم با رشد خیره کننده ۴۹ درصدی و افزایش ارزش برند به ۲۰۷.۵۹۴ میلیارد دلار، در رتبه جایگاه سوم ایستاده است.

در جدول های زیر می توانید ۱۰۰ برند با ارزش جهان در سال ۲۰۱۸ را بطور خلاصه مشاهده فرمایید.

2018-brandz-top-100-most-valuable-global-brands

2018-brandz-top-100-most-valuable-global-brands (1)

ناگفته نماند به منظور تعیین ارزش برندها به دلار، دست اندرکاران موسسه برندز عملکرد مالی و تجاری شرکت های مختلف را بررسی نموده و پس از ترکیب اطلاعات حاصله با داده های بدست آمده از مصاحبه با سه میلیون مشتری این شرکت ها، به یک رقم قابل استناد رسیده اند.

 

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato