ربات کیوی چگونه به دانشجویان دانشگاه برکلی غذا تحویل می دهد؟ [تماشا کنید]

ربات کیوی چگونه به دانشجویان دانشگاه برکلی غذا تحویل می دهد؟ [تماشا کنید]

ربات کیوی چگونه به دانشجویان دانشگاه برکلی غذا تحویل می دهد؟ [تماشا کنید]

اخیراً برای افرادی که در محوطه دانشگاه برکلی در کالیفرنیا زمان خود را سپری می کنند، عبور و مرور ربات ها عادی به نظر می رسد. برخلاف بسیاری از استارتاپ های سخت افزاری که سال ها روی ربات های خود کار کرده و سپس آنها را آزمایش می کنند، استارتاپ «کیوی» چندان منتظر نمانده و مدل های متنوع از ربات هایشان را آزمایش می کنند. در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به سیستم تحویل غذا توسط مجموعه ای از ربات های استارتاپ مذکور.

این ربات ها در حال حاضر برای تحویل غذا به دانشجویان در اطراف دانشگاه به کار می روند. همچنین به لطف اندازه کوچک ربات های کیوی، بر خلاف بسیار از ربات های دیگر، فضای زیادی از پیاده روها اشغال نمی شود.

بنا بر گفته «فلیپه چاوِز»، هم-موسس و مدیر عامل کمپانی کیوی، تاکنون بیش از ۱۰ هزار درخواست سفارش غذا توسط ربات های کیوی تحویل داده شده است.

ربات کیوی
ربات کیوی می تواند عابرین پیاده را تشخیص داده و بهترین مسیر را انتخاب کند.

تفاوت جالب دیگر کیوی با سایر ربات های تحویل کالا در ماژولار بودن آن است. به عبارت دیگر کیوی تنها بر یک ربات مبتنی نیست. در ابتدا این کمپانی از یک ربات برای همه مراحل ارسال به مشتری بهره می برد که البته به این نتیجه رسید که این روش ناکارآمد است.

در ادامه تصمیم گرفته شد که از ۳ نوع ربات بهره گرفته شود؛ یک ربات در رستوران سفارش ها را تحویل می گیرد و به ربات دیگر که در واقع یک سه چرخه نیمه خودران است تحویل می دهد. این سه چرخه که ربات های کوچک مشهور کیوی را حمل می کند، به خیابان ها می رود و در آخر ربات کوچک مسیر حداکثر ۳۰۰ تا ۴۰۰ متر نهایی را طی می کند تا غذا را به دست مشتری برساند.

از مزایای این سیستم می توان به هزینه پایین تر نسبت به پیک ها و نیز کنترل شرکت بر ارسال ها اشاره کرد. استارتاپ کیوی قصد دارد در مرحله بعدی روی خودکار کردن بیشتر ربات ها کار کند و در عین حال روش هایی را برای جلوگیری از سرقت احتمالی آنها بیابد. همچنین در آینده امید دارد که کاربرد ربات های کیوی را به فراتر از برکلی گسترش دهد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل